Jak się ubrać na sylwestra?

0
1764

Jak się ubrać na sylwestra, jak się uczesać, jakie założyć dodatki? Zazwyczaj największe rozterki przeżywamy wybierając się na sylwestra.

Strój sylwestrowy i dobre samopoczucie

To zrozumiałe, że chcemy wyglądać atrakcyjnie. Dobry wygląd zapewnia nam dobre samopoczucie, a czego chcieć więcej do dobrej zabawy? Chcemy też podobać się innym. Cały szkopuł polega na tym, żeby umiejętnie wyważyć dobór i „strojność” ubrania – bowiem strój za mało elegancki spowoduje, że będziemy wśród innych  czuć się zbyt powszednie, a ubranie zbyt strojne spowoduje, że będziemy czuć się przebrani. Innymi słowy ani pierwsza, ani druga sytuacja nie zapewni nam swobody i dobrego nastroju.

Jak się ubrać na sylwestra?jak-się-ubrać-na-sylwestra

Przede wszystkim jego „strojność” ubrania powinna być zależna od rodzaju uroczystości. Zabawa sylwestrowa może być organizowana i w domu u znajomych, i w klubie studenckim, i może mieć postać balu w eleganckiej restauracji, zajeździe, czy pałacyku. Zatem to ranga uroczystości jest kluczem przy wyborze garderoby. Jedno jest pewne: za każdym razem powinien być to strój wieczorowy.

Ubranie na sylwestra dla kobiety

Uniwersalna jest sukienka typu „mała czarna”. Panie, które nie lubią czerni mogą sięgnąć po takie kolory jak: granat, fiolet, bordo, czekoladowy brąz. Sukienkę ozdabiamy błyszczącym naszyjnikiem typu kolia, klipsami lub długimi kolczykami.

Kolia zrobiona własnoręcznie

Jeśli ktoś nie ma kolii, podpowiadam jak samodzielnie można zrobić „balowy” naszyjnik. Wystarczy chwycić kilka sznurów perełek lub pereł z dodatkiem innych korali, złożyć na pół, zawiązać po obu stronach wstążkę i tę wstążkę trzymającą kilka sznurów korali przełożyć przez szyję. Innym sposobem na oryginalny, tym razem krótki naszyjnik (typu obróżka) jest wykorzystanie zapinanej bransolety. Po jej rozpięciu do obu jej końców mocujemy wstążkę, którą potem zawiązujemy na szyi. Jeśli bransoleta ma kolorowe kamyki można kolorem wstążki nawiązać właśnie do nich.

Jak ubierze się na sylwestra mężczyzna?

Panowie lubiący nosić garnitur mają bardzo łatwe zadanie, wystarczy na ten wieczór założyć czarny garnitur. Ważne jest żeby był on w tym kolorze, bo to jest barwa wieczorowa, garnitury szare się na takie okazje nie nadają. Do garnituru można założyć białą koszulę i ciemny lub połyskujący krawat. Ale równie dobrze może to być zestaw bez krawata. Do tego czarne skarpety i sznurowane półbuty.

Męski strój sylwestrowy

Jak się ubrać na sylwestra? Panowie, którzy nie lubią garnituru mogą założyć ciemną marynarkę i spodnie. Do tego biała lub kolorowa, gładka koszula. Koszule wzorzyste są zbyt powszednie na takie okazje, podobnie jak podkoszulki i golfy. A dla panów ceniących sobie oryginalność polecam muszkę. Niekoniecznie musi być czarna, może być właśnie jedynym barwnym akcentem urozmaicającym strój.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w gazecie Pochodnia, Polski Związek Niewidomych, grudzień 2013

Poprzedni artykułCzym jest dress code?
Następny artykułStrój wieczorowy
Agnieszka Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here