Rola apaszki w naszym wizerunku

0
2167
rola-apaszki

Rola apaszki w naszym wizerunku jest niezastąpiona. Pomaga zaakcentować swój styl. Apaszka to najprostszy i najbardziej efektowny dodatek, za pomocą którego można stworzyć niebanalny wizerunek.

Rola apaszki

Apaszki, chusty, szale są uniwersalnymi dodatkami każdej – ceniącej sobie dobry styl – kobiety. Ten niewielki, kolorowy kawałek materiału jest efektownym i bardzo prostym sposobem na zmianę wizerunku. To niezastąpiony dodatek do kostiumów, garniturów, bluzek, czy swetrów. Nadaje indywidualnego charakteru poważnej garsonce, ożywia i rozjaśnia biznesowy wizerunek.

rola-apaszki-opaska-na-gloweOpaska, nakrycie głowy, ozdoba torebki, pasek, korale i zmarszczki…

Apaszka może posłużyć jako nakrycie głowy, może być też ozdobą włosów służąc jako opaska, czy kokarda. Kolorowa apaszka lub szal może fantazyjnie odmienić torebkę (jeśli się ją zamota wokół paska). Apaszka może zastąpić pasek w spodniach jeśli przeciągnie się ją przez szlufki. Apaszka może być eleganckim naszyjnikiem, może zamaskować pierwsze zmarszczki na szyi, jeśli zastosuje się ją jako wypełnienie dekoltu.

Rola apaszki – wielobarwny akcent i… wyszczuplanie

Apaszki, chusty, szale udrapowane na ramionach lub zawiązane wokół szyi stanowią wielobarwny kobiecy akcent urozmaicający służbowy strój. Jako plama koloru lub deseniu na gładkim tle marynarki apaszka przyciąga uwagę do twarzy.  Apaszki i szale mogą także wyszczuplać – wystarczy je włożyć pod klapy marynarki. Spływając swobodnie tworzą dwie pionowe linie  wyszczuplające sylwetkę. Jednym słowem apaszki, chusty i szale mają same zalety.

rola-apaszkiRola apaszki w budowaniu własnego stylu

Ciekawy dobór dodatków odzwierciedla i buduje własny styl. Jednak poszukując indywidualnego stylu warto pamiętać o kilku składnikach. Dobrze połączyć umiejętne podkreślenie swojej urody i sylwetki (to zapewni znajomość swoich zalet i wad) z osobowością i temperamentem. Połączenie tych składników w wizerunku najpełniej wyrazi nasze „ja”.

Podkreśl swój styl

Życzę wszystkim paniom samych udanych prób w wyrażeniu własnej ekspresji. Moda nie jest obowiązkiem, ani religią – ale jest zachętą do tworzenia coraz ciekawszych opowieści. O sobie i innych. Zachęcam więc do pisania coraz to nowych rozdziałów…

Poprzedni artykułRola ubioru. Czym jest dla nas ubiór?
Następny artykułJaki wybrać kolor skarpet
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here