Rola apaszki w naszym wizerunku

0
475
rola-apaszki

Okazuje się, że rola apaszki w tworzeniu własnego stylu jest niezastąpiona. To zarazem najprostszy i najbardziej efektowny dodatek, za pomocą którego możemy stworzyć niebanalny wizerunek.

Rola apaszki

Apaszki, chusty, szale są uniwersalnymi dodatkami każdej – ceniącej sobie dobry styl – kobiety. Ten niewielki, kolorowy kawałek materiału jest efektownym i bardzo prostym sposobem na zmianę wizerunku. To niezastąpiony dodatek do kostiumów, garniturów, bluzek, czy swetrów. Nadaje indywidualnego charakteru poważnej garsonce, ożywia i rozjaśnia biznesowy wizerunek.

rola-apaszki-opaska-na-gloweOpaska, nakrycie głowy, ozdoba torebki, pasek, korale i zmarszczki…

Apaszka może posłużyć jako nakrycie głowy, może być też ozdobą włosów służąc jako opaska, czy kokarda. Kolorowa apaszka lub szal może fantazyjnie odmienić torebkę (jeśli się ją zamota wokół paska). Może także zastąpić pasek w spodniach jeśli przeciągnie się ją przez szlufki. Apaszka może też być eleganckim naszyjnikiem, może zamaskować pierwsze zmarszczki na szyi, jeśli zastosuje się ją jako wypełnienie dekoltu.

Rola apaszki – wielobarwny akcent i… wyszczuplanie

Apaszki, chusty, szale udrapowane na ramionach lub zawiązane wokół szyi stanowią wielobarwny kobiecy akcent urozmaicający służbowy strój. Jako plama koloru lub deseniu na gładkim tle marynarki apaszki przyciągają uwagę do naszej twarzy.  Apaszki i szale mogą także wyszczuplać – wystarczy je włożyć pod klapy marynarki. Spływając swobodnie tworzą dwie pionowe linie  wyszczuplające sylwetkę. Jednym słowem apaszki, chusty i szale mają same zalety.

rola-apaszkiRola apaszki w budowaniu własnego stylu

Ciekawy dobór dodatków odzwierciedla i buduje własny styl. Jednak poszukując indywidualnego stylu warto pamiętać o jego „wielopłaszczyznowości”. Wszystkie składniki: uroda, sylwetka (a więc znajomość swoich zalet i wad) oraz wnętrze (osobowość, temperament) powinny znajdować swe odbicie w wizerunku zewnętrznym. Tylko wówczas ubiór najpełniej wyrazi nasze „ja”.

Wielopłaszczyznowość stylu

Życzę wszystkim paniom tylko samych udanych prób w wyrażeniu własnej ekspresji. Moda nie jest obowiązkiem, ani religią – ale jest zachętą do tworzenia coraz ciekawszych opowieści. O sobie i innych. Zachęcam więc do pisania coraz to nowych rozdziałów…

Poprzedni artykułRola ubioru. Czym jest dla nas ubiór?
Następny artykułJaki wybrać kolor skarpet
Akademia Stylu Jelonkiewicz
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here