Trendy wiosenne

0
1168

Trendy wiosenne i moda na wiosnę naprawdę rozpieszcza kobiety. Mamy prawdziwą eksplozję kobiecości. Projektanci chętnie sięgają do nurtów retro i czerpią całymi garściami z moich ukochanych i ultra kobiecych lat 50-tych. Bardzo szczupłe sylwetki – typu „makaron spaghetti” – zostają wyparte przez apetyczne i krągłe kształty dojrzałych kobiet o gorących temperamentach…

Dolce&Gabana trendy wiosenne

Wzorem są cygańskie piękności o oliwkowej skórze, przepastnych czarnych oczach, pięknych biustach, krągłych biodrach i …niewiernych sercach – jak operowa Carmen. Czy też świadome swoich wdzięków, przechodzące niespiesznie i z kocią gracją po włoskim pizzo kobiety cieszące się życiem i tańcem – jak w słowach piosenki „Mambo Italiano” śpiewanej w 1957 roku przez Sofię Loren (symbol zmysłowej kobiecości). Ale to nie wszystko.

Muccia Prada trendy wiosennePrada

Wyobraźmy sobie letni dzień, parne powietrze, rozgrzane, błyszczące karoserie cadillaców oraz dziewczęta w stylu „pin up girl” – i już mamy Amerykę lat 50-tych i 60-tych oraz pomysł na kolekcję, którą zaproponowała Muccia Prada

Louis Vouitton trendy wiosenne

Pokaz mody przeniósł widzów w baśniową krainę z lat dziecinnych. Oczom zebranym ukazała się karuzela z białych koni, z której po kolei zeskakiwały modelki prezentując przepiękną i zmysłową wiosenną kolekcję. Na scenie dominowały krótkie sukienki o kroju „A”, prawdziwie dziewczęce płaszczyki, kostiumiki z mini żakietami i rękawkami ¾ oraz spódnice z klosza. Wszystko utrzymane było w gamie cukierkowych pasteli (błękit, pudrowy róż, odcienie koralu).

Kolory lodów, sorbetów i wykładane koronkowe kołnierzyki

W kolkcji Vouttona nie zabrakło odcieni lodów miętowych, waniliowych, czy cytrynowego sorbetu.  Lekkości całej kolekcji, oprócz zastosowanej kolorystyki, dodawały tkaniny i przepiękne ażurowe hafty. Lejtmotivem całej kolekcji były wykładane koronkowe kołnierzyki „bebe” przy żakietach, płaszczach, bluzach i sukienkach. Nie ukrywam, że pokaz Louis’a Vuitton’a zachwycił mnie najmocniej.

Odpowiedź na marzenia małych i dużych dziewczynek.

Louis VouittonMarc Jacobs (pracujący dla Louis’a Vouitton’a) nawiązał do tradycji paryskiego „haute couture” wyraźnie akcentując perfekcyjne wykończenie kolekcji. Koronkowe ażury o kształcie kwiatka z płatkami w kształcie łezki, były wycinane laserowo i pokrywały – oprócz kołnierzyków – także całe płaszcze i sukienki. Te ostatnie, dla jeszcze większej zwiewności, były dodatkowo pokryte „mgiełką” jedwabnej organzy. Dzięki temu, widoczny spod spodu,  wzór koronkowych haftów stawał się bardziej miękki w swym zarysie.

Trójwymiarowa warstwowość stroju

Ta warstwowość stroju dawała wrażenie trójwymiarowości, którą wzmacniały dodatkowo przyszywane na zewnątrz na niektórych spódnicach i sukienkach pojedyncze kwiaty tworzące całe „kwietne łąki”. Jeśli dodać do tego srebrne opaski we włosach w formie diademów, małe pastelowe torebki (czy to w formie przezroczystych kosmetyczek, czy z ażurowych plecionek przypominających kosze, czy tez tradycyjne skórzane, pikowane z logo „LV”) oraz kolekcję cukierkowo-migdałowych butów ze srebrnymi czubkami, można z pełnym przekonaniem powiedzieć, że powstała naprawdę zwiewna, świeża i dziewczęca kolekcja.

Aż żal, że publiczność nie była częstowana watą cukrową i ptasim mleczkiem…

Poprzedni artykułKonsultantka wizerunku. Agnieszka Jelonkiewicz
Następny artykułChanel na wiosnę.
Agnieszka Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here