Makeup na wiosnę

0
1351
makeup na wiosnę

Makeup na wiosnę, jak co roku, jest uzależniony od “modowych” wiosennych kolekcji. Makijaż jest bowiem uzupełnieniem stroju i proponowanych przez projektantów wiosennych kolekcji.

Makeup na wiosnę i moda

Moda wiosenna zawsze stoi w opozycji do zimowej. Tak samo jak w przyrodzie – gdy na wiosnę wszystko “wybucha” i kwitnie – w tym sezonie moda jest bardzo wzorzysta, kolorowa. Czerpie inspiracje z folkloru, Afryki, Azji i Meksyku. Wspomina kreacje z lat 70 tych i styl hippie. Wśród obfitości deseni i bogatej biżuterii makijaż pozostaje naturalny, utrzymany w gamie czekoladowych brązów. Ale nie tylko. Na wiosnę modne też są soczyste akcenty – pomarańczowe usta i turkusowe spojrzenie.

Makeup na wiosnę soczysty i kolorowy

centrum-promocji-kobietW tym roku obecne są soczyste barwy niebanalnie ze sobą zestawiane – zarówno w ubraniach, jak i makijażach. Intensywnie turkusowe spojrzenie albo pomarańczowe usta stanowią piękny wiosenny akcent. Ostrym kolorom makijażu towarzyszy jasna karnacja. Pomarańczowym ustom towarzyszą niebieskie lub turkusowe powieki.

Makeup na wiosnę odważny i fantazyjnymakeup na wiosnę

Zazwyczaj najbardziej szalone makijaże są dziełem Pat McGrath i tak jest w tym roku. Modelki na pokazie Diora prezentowały fioletowe cekinowe usta, a do tego ogromne “oczy pandy”. Czyli makijaż oka był wykonany w postaci dużej fioletowej plamy, której kontury także wzmocnione były cekinami. Do tego idealnie jasna i matowa cera oraz brwi namalowane na wzór gwiazd z lat dwudziestych – cienkie, idealnie wykreślone kreseczki.

Makeup na wiosnę w stylu safari

Egzotyczne kraje to gorące piaski pustyni i wyprawy w palących promieniach słońca. Kolekcjom w stylu safari utrzymanym na bazie naturalnej gamy kolorów piaskowych, khaki i beżowych towarzyszył również naturalny makijaż. A w nim – nowość – piegi, hit sezonu. Przy czym efekt naturalności w makijażu nie jest wcale taki łatwy do osiągnięcia. Czasem wymaga sporo pracy. W uzyskaniu naturalnego efektu pomogą satynowe białe cienie, jasna kreska na dolnej linii oka, naturalny podkład i róż oraz bladoróżowy błyszczyk lub pomadka. Twarz modeluje się bronzerem, a na nosie i policzkach eksponujemy piegi lub… domalowujemy je specjalną kredką

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie „Make Up” w kwietniu 2005

 

Poprzedni artykułAkademia Stylu i Centrum Promocji Kobiet
Następny artykułMakijaż na wiosnę
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here