Makijaż fotograficzny

0
1705

Makijaż fotograficzny rządzi się nieco innymi prawami, niż makijaż dzienny lub wieczorowy. Jest o wiele bardziej dokładny, ma wyraźniejsze kolory, bardzo dokładny “modelunek” twarzy. Makijaż fotograficzny – w zależności od potrzeb – może być zbliżony do makijażu fashion, fantazyjnego lub do makijażu dziennego. Jednak przede wszystkim dużą rolę w makijażu fotograficznym odgrywa staranne “konturowanie” twarzy.

makijaż fotograficznyMakijaż fotograficzny – krok pierwszy – fluid i puder

Należy bardzo starannie przygotować twarz pod makijaż. Dobre są tu grube, kryjące podkłady. Twarz modeluje się jasnym i ciemnym podkładem według zasad światłocienia. Jeśli skóra ma problemy typu: zaczerwienienia, plamy, bielactwo, sińce pod oczami wskazane jest użycie kolorowych, gęstych korektorów do tego celu. Na koniec pudrujemy twarz obowiązkowo matującym pudrem sypkim. Można również wzmocnić rozświetlenie twarzy białym matowym pudrem w kamieniu.

Makijaż fotograficzny – krok drugi – malujemy oczy

Makijaż oka dostosowany jest zazwyczaj do tematu sesji. Po nałożeniu korektora, pudrujemy dokładnie powiekę zaczynając od krawędzi rzęs, do zewnętrznego kącika oka całą powiekę. Dzięki temu zminimalizuje się efekt możliwie widocznych zmarszczek mimicznych i spowoduje, że nałożony cień będzie się długo i dobrze trzymał. Aby uzyskać piękne kocie oko, miękką, ciemnobrązową kredką malujemy  delikatną kreskę na górnej powiece, tuż nad linią rzęs, zaczynając od wewnętrznego kącika oka do zewnątrz. Nakładanie cieni rozpoczynamy od ciemnych tonów, potem aplikujemy jaśniejsze.

Efekty specjalne w makijażu fotograficznym

Jeśli makijaż tego wymaga można użyć tylko samych ciemnych cieni do oczu, lub samych jasnych (łącznie z nałażeniem ich na rzęsy). Można pomalować oczy także pomadką, czy różem. Wszystko zależy od koncepcji. Można także przykleić cekiny, koronki, czy pióra. Rzęsy można podkręcić zalotką i dobrze wytuszować, można przykleić sztuczne lub dokleić kępki na przykład tylko w zewnętrznym kąciku oka, albo tylko na dole, albo pośrodku.

Makijaż fotograficzny – krok trzeci – malujemy usta

Znowu w zależności od koncepcji makijażu usta mogą być ciemne, czarne, lub krwistoczerwone, złote, srebrne, czy zupełnie niewidoczne pomalowane podkładem i przypudrowane. Usta można wykleić cekinami, drobnymi koralikami, wiórkami kokosowymi, posypką do ciast… Każdy pomysł może być dobry. Przyczepność ustom zapewni wazelina lub miód.

makijaż fotograficznymakijaż fotograficzny (1)Makijaż fotograficzny – krok czwarty – kości policzkowe

Bardzo ważne jest nałożenie różu na policzki, bo to pięknie modeluje twarz. Warto pamiętać, że najpierw używa się bronzera do modelowania twarzy, a dopiero potem nakłada się róż – by nadać witalność twarzy. Jest to bardzo ważne w makijażu fotograficznym.

Magazyn Foto w lipcu 2007 zamieścił przykłady moich makijaży fotograficznych. Zdjęcia wykonała Anna Grecka.

Poprzedni artykułMakijaż telewizyjny
Następny artykułKonsultant ds. wizerunku. Nowy zawód?
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here