Makijaż na wiosnę

0
1952
makijaż na wiosnę

Makijaż na wiosnę jest zazwyczaj jasny, świetlisty, lekki i świeży. Występuje w nim harmonijna kombinacja delikatnych i głębokich odcieni barw, bo ciemna plama – jako akcent – może także wystąpić w makijażu oka lub ust.

Makijaż na wiosnę – cienie do oczu

makijaż na wiosnęJedną z propozycji wiosennych makijaży jest makijaż pastelowy, nieco cukierkowy zaproponowany przez firmę Lumene i nazwany “Air”. Cienie do oczu mają w nim kolory: niebieski, różowy, biały i zielony i są jak lekkie jak powietrze. W makijażu oka nie ma żadnych granic pomiędzy kolorami. Powieka jest tak subtelnie pomalowana że kojarzy się cukierkowo wręcz z garścią landrynek lub ptasim mleczkiem.

Makijaż na wiosnę – puder

Wrażenie porcelanowej cery, niczym u lalki, uzyskane jest dzięki zastosowaniu bladoróżowego pudru, który mieniąc się na perłowo pięknie rozświetla twarz. Bladoróżowy puder został nałożony na kości policzkowe, łuki brwiowe i u nasady czoła.

Makijaż na wiosnę – usta

Jedynym mocnym akcentem w tym świeżym, wręcz transparentnym makijażu są usta. Zostały pomalowane szminką w odcieniu głębokiej śliwki. Ten mocny akcent doskonale równoważy pastelowy makijaż oczu. I tak powstał makijaż  na wiosnę – jednocześnie dynamiczny i lekki. Zupełnie jak ciepłe wiosenne powietrze. “Air” to ciągły ruch i energia. Makijaż ten opiera się na zróżnicowaniu walorów użytych barw. Lekkie, pastelowe odcienie cieni do oczu kontrastują z głębokimi ciemnymi kolorami ożywiającymi i dynamizującymi całość.

Makijaż na wiosnę – kolorystyka

Barwy jasne nadają wiosennej świetlistości i delikatności, ciemne zaś są wyznacznikiem nowych trendów – mocnego i wyrazistego akcentu w tym sezonie. Akcentem tym mogą być albo neonowe powieki, albo mocno podkreślone usta. Zasada jest niezmienna: jeśli akcent spoczywa na oczach (królują soczyste zielenie, żółty, pomarańcz, turkus) to usta pozostają naturalnie różowe. Jeśli zaś akcent spoczywa na ustach (modne są pomadki pomarańczowe, śliwkowe, złoto brązowe) to makijaż oka jest delikatny (kolory pastelowe, cytrynowe, kremowe).

Lakiery do paznokci

Do pastelowego wiosennego makijażu pasują także pomalowane paznokcie. I tu do wyboru jest kolor wodnistej czarnej porzeczki pokrywający paznokcie na naturalny transparentny róż. Drugi kolor to jasny pastelowy róż mieniący się na niebiesko perłowo. Ten drugi przy okazji skutecznie ukrywa żółte przebarwienia na paznokciach.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie “Make Up” w kwietniu 2005. A tu można zobaczyć inny przykład wiosennego makijażu, który wykonałam na sesji zdjęciowej malując Panią Katarzynę Chrzanowską.

Poprzedni artykułMakeup na wiosnę
Następny artykułMalowanie ust dawniej i dziś
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here