Stylizacja do sesji zdjęciowej

0
1243
stylizacja do sesji zdjęciowej

Stylizacja do sesji zdjęciowej uzależniona jest od tematu sesji, urody modelki i rzeczy w które jest ubrana. Wszystkie te elementy powinny do siebie pasować tworząc zgraną całość. Do tego powinien być też umiejętnie dobrany makijaż. Bywa też tak, że na pomysł stylizacji do sesji zdjęciowej ma wpływ jakieś spotkanie lub nagle “urodzony” pomysł.

stylizacja-do-sesji-1Stylizacja do sesji zdjęciowej

Kamilę poznałam na kursie wizażu, który prowadziłam. Zwróciłam na nią uwagę podczas zajęć z analizy kolorystycznej. Okazało się, że ma bardzo ciekawy typ urody. Jest blondynką o lekko popielatej tonacji włosów, ma chłodną karnację, jasne piegi i zielonkawe oczy. Powiedziała, że zawsze miała kłopot z określeniem swojego typu urody. I rzeczywiście, okazało się że ze względu na złocisty odcień piegów i zielonkawo-bursztynowe tęczówki może należeć to tzw. “typu mieszanego”: jasne lato z tendencją do wiosny. Zainspirowało mnie to do sesji zdjęciowej.

Stylizacja do sesji zdjęciowej – określenie tematu

Kobietę lato cechuje delikatny koloryt chłodnych tonów, co powoduje że jest odbierana jako osoba delikatna, wrażliwa i tajemnicza. To kobieta podobna do tych z obrazów Watteau czy Renoira. Jej urodę najlepiej podkreślają romantyczne, zwiewne sukienki z delikatnych półprzezroczystych tkanin. Wzory nie powinny przytłaczać ubrania. Najbardziej odpowiednie są desenie kwiatowe, grochy, miękkie esy-floresy. Kobieta lato powinna unikać ostrych linii, wzorów graficznych, pasów i krat. Za to idealne są dla niej desenie wykonane jak techniką akwarelową.

Stylizacja do sesji zdjęciowej – wybór ubrania

Wybrałam dla Kamili sukienkę z cieniutkiej żorżety w kolorze pudrowego różu, krojem nawiązującej do mody z początku XIX wieku. Modne były wówczas proste sukienki-tuniki odcinane pod biustem, z dużym dekoltem i małymi bufkami na ramionach. Złamany odcień różu ładnie podkreśla porcelanowy kolor karnacji Kamili. Dodaje świeżości i delikatności rysom. Prosty krój sukienki podkreśla linię biustu i szczupłą talię. Lekki materiał nadaje Kamili jeszcze bardziej dziewczęcy i łagodny wygląd.

stylizacja do sesjiStylizacja do sesji zdjęciowej – wybór dodatków

Do stylu romantycznego pasują kobiece dodatki: perły, kamee, koronkowe szale. Kobieta romantyczna chętnie włoży ażurowe rękawiczki i zabierze ze sobą małą, niepraktyczną torebeczkę. Kamila ma ładną owalną buzię o migdałowych oczach i ładnie wykrojonych ustach. Przewaga miękkich linii w jej wizerunku idealnie pasuje do stylu romantycznego. Dlatego znalazłam dla niej w szafie mojej babci piękny naszyjnik nawiązujący stylistyką do obróżek noszonych przez damy w XVIII wieku. Biały kolor naszyjnika rozświetla twarz, dodaje świeżości i przełamuje cukierkowy charakter całości.

Stylizacja do sesji zdjęciowej – wybór fryzury

Kobieta romantyczna lubi długie lub półdługie włosy uczesane w miękkie fale lub loki. Zaproponowałam Kamili bardzo drobne loczki. Jednak żeby nie było zbyt słodko, fryzjerka uczesała je na kształt irokeza.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie „Make Up” w lipcu 2005

 

Poprzedni artykułMalowanie ust dawniej i dziś
Następny artykułMakijaż telewizyjny
Akademia Stylu Jelonkiewicz
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here