Męskie skarpety

0
526
męskie skarpety

Męskie skarpety mają bardzo ważną rolę do spełnienia, mimo że jest to jeden z najmniejszych elementów męskiej garderoby.

Męskie skarpety – długość skarpet

Najważniejszą rolą skarpet jest zagospodarowanie miejsca pomiędzy butem a nogawką spodni. Zasada pierwsza brzmi: nigdy, w żadnym wypadku nie może się zdarzyć, że mężczyzna przy siadaniu odsłania gołą, owłosioną łydkę, ponieważ jego skarpetki (lub spodnie!) są za krótkie.

Męskie skarpetki do strojów formalnych

Kiedyś panowie nosili podwiązki do skarpet – bo nie znano elastycznych materiałów dobrze trzymających się nogi. Podwiązki zapobiegały rolowaniu się długich skarpet. Dziś dziś do strojów formalnych (garnitur, smoking, frak) nadal obowiązują długie skarpetki  (sięgające powyżej połowy łydek), ale podwiązki wyszły już z mody.

Męskie skarpetki do garnituru

Zasada druga: aby uniknąć kompromitacji, należy do garnituru i strojów formalnych nosić podkolanówki. Na okazje wieczorowe, do garnituru, należy wybrać cienkie, czarne podkolanówki z bawełny z delikatnym połyskiem lub jedwabne. Ale uwaga – skarpet jedwabnych nie powinno się zakładać do ciężkiego garnituru z grubej wełny (szewiotowej). Będą one natomiast pasować do garnituru z lekkiej wełny (tzw. setka).

Męskie skarpetki do ubrań w lecie

męskie skarpetyW lecie, do ubrań wakacyjnych i sportowych, można nosić skarpetki króciutkie za kostkę lub nie nosić wcale.
Zasada trzecia: do butów żeglarskich, płóciennych espadryli i wsuwanych mokasynów skarpet się nie zakłada. Tego typu obuwie zawsze zakładamy na gołą stopę.

Zasada czwarta: nigdy, przenigdy nie zakłada się skarpet do sandałów: ani czarnych wspaniale odznaczających się na nodze, ani białych jaśniejszych czyli “bardziej wakacyjnych”, ani beżowych. Żadnych się nie zakłada. Sandały, tak jak klapki (skórzane, plastikowe, japonki) to obuwie przeznaczone do noszenia na gołą nogę.

Męskie skarpety – białe

Grubsze białe bawełniane lub frotte są skarpetami sportowymi, zakładanymi tylko do obuwia sportowego. Ale uwaga – cienkie skarpety białe mogą być również zakładane do strojów formalnych – w tropikach, na Południu Europy – gdzie nosi się białe garnitury. Wówczas białe skarpety towarzyszą białym butom. A gdy do białego garnituru zakłada się czarne buty to pozostaje włożyć już tylko czarne skarpetki.

Poprzedni artykułStrój sekretarki szkolnej
Następny artykułKostium kąpielowy – jaki wybrać?
Akademia Stylu Jelonkiewicz
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here