Męska bluza zamiast swetra

0
854

meska-bluzaMęska bluza jest alternatywą dla swetra. Ucieszą się z niej panowie lubiący swobodę, mający zacięcie sportowe lub wiecznie młodzi duchem. Bluza też może różnić się fasonem, kolorem i wzorem.

Męska bluza z kołnierzykiem

Bluza może być z kołnierzykiem. Jest to wersja bardziej elegancka, dla panów ceniących sobie klasykę
Może być bez kołnierzyka z wycięciem w serek „V” lub półokrągłym „U” (analogicznie do pulowerów). I tu obowiązują te same zasady doboru dekoltu do kształtu twarzy. Czyli “V” jest wycięciem wyszczuplającym dla panów o pełnych twarzach, zaś wycięcie “U” nieco poszerza, stąd dobre będzie dla mężczyzn o szczupłych i pociągłych twarzach.

Męska bluza z kapturem

Bluza może też mieć kaptur. To wersja najmocniej młodzieżowa. Bluzy bardzo często mają jakiś nadruk lub wzór. Tu należy zastanowić się nad stylem takiej bluzy. Bo można kupić bluzę z wizerunkiem jakiegoś idola, lub choćby z wymarzonym modelem motoru czy samochodu, a może jachtu? Można tez kupić bluzę całą wzorzystą, np. w szerokie poprzeczne pasy, które doskonale poszerzą mężczyznę w ramionach, jak również zupełnie gładką (neutralną). Lepiej unikać kupowania bluzy z kapturem dla tęższego mężczyzny. W tym wypadku najlepszym wyborem będzie gładka z wycięciem „V”.

A jeśli nie męska bluza? Może podkoszulek…

Zamiast koszuli, czy bluzy można też kupić coś podobnego, ale mniej oficjalnego. Warto wtedy postawić na podkoszulek.

Koszulka polo

Polecam szczególnie podkoszulki z kołnierzykiem, czyli koszulki polo. Po pierwsze, są one bardziej eleganckie niż zwykły T-shirt. Po drugie, każdy mężczyzna ma w swoich zasobach bardzo dużo zwykłych podkoszulków. Po trzecie, koszulka polo może mieć rękaw i krótki i długi. Ten ostatni pozwala na noszenie jej zamiast lekkiego swetra lub bluzy. Jest to miłą odmianą, a przy tym jest i oryginalnie i elegancko.

Zakupy świąteczne, prezent dla mężczyzny

Gwiazdka tuż, tuż… Wszystko nam o tym przypomina już od miesiąca, ale nie zmienia to faktu, że prezenty i tak większość z nas robi w grudniu. Warto zadbać o to, by piękny zwyczaj obdarowania drugiej osoby gwiazdkowym upominkiem nadal pozostał piękny i przyjemny dla obu stron: dającego i obdarowywanego.  Warto kupić prezent właściwie dobrany do osoby obdarowywanej.

Artykuł ukazał się na portalu Polki.pl w grudniu 2009

Poprzedni artykułWizerunek sekretarza szkoły
Następny artykułJak kupić męskie skarpetki?
Akademia Stylu Jelonkiewicz
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here