Czy masz swój styl? Jak wygląda Twój wizerunek biznesowy? Jaki jest Twój wyróżnik? Jak wygląda Twoja marka osobista? Jesteś szefową, czy pracujesz w firmie? Jak chodzisz ubrana do pracy? Jaki dress code Cię obowiązuje: strój formalny, czy bardziej casual?

Dziś wizerunek biznesowy odgrywa duże znaczenie. Od tego jak wyglądasz i jak zachowujesz się zależy jak postrzegają Cię inni. Twój wizerunek bezpośrednio wpływa na postrzeganie Twoich kompetencji. Dlatego tak bardzo ważne jest budowanie silnej marki osobistej.

Obecnie w dobie jednolitego dress code’u coraz częściej ceni się indywidualny styl. Oczywiście wszystko w granicach dopuszczalnego wizerunku w pracy. To czy masz swój styl, widać już na pierwszy rzut oka. Często jest to jakiś wyróżnik, na przykład: oryginalna biżuteria, piękna apaszka, spinki przy mankietach koszuli, niebanalne buty… Dlatego warto się zastanowić czy masz swój styl i znaleźć swój wyróżnik.

W maju 2015 gościłam dwukrotnie w Klubie Klasy Kobiet w Piasecznie. Na pierwszym spotkaniu dedykowanym kobietom 45+ dyskutowałyśmy na temat elegancji. Zastanawiałyśmy się w czym tkwi tajemnica dobrze ubranych kobiet, ikon stylu. Jak tworzyć swój styl? Jak wyrazić swoją osobowość?

Okazało się, że jedno spotkanie nam nie wystarczyło. Na kolejnym opowiadałam więc o roli koloru w kreowaniu swojego wizerunku. Każda z pań przeszła przez blok konsultacji kolorystycznych i miała wykonaną indywidualną analizę kolorystyczną poznając kolory swojej garderoby. Warsztaty zakończyłam nauką makijażu.

Poprzedni artykułWizerunek kobiety. Klub Kobiet Przedsiębiorczych
Następny artykułWarsztaty stylu dla gości hotelowych
Akademia Stylu Jelonkiewicz
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here