Dobre maniery dla uczniów to dodatkowe lekcje odbywające się w szkołach. Aby poprowadzić lekcje savoir-vivre’u przyjechałam do Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pallottiego w Ożarowie Mazowieckim. Zajęcia odbyły się w dniu 4-5 marca 2021. W warsztatach brali udział uczniowie z klas I-III (55 uczniów).

Dobre maniery dla uczniów

Lekcje z dobrych manier umożliwiają uczniom poznać pojęcie savoir-vivre. Dzieci dowiadują się czym jest sztuka życia. W trakcie zajęć rozmawiamy co to znaczy, że ktoś jest dobrze wychowany? Jak zachowuje się osoba dobrze wychowana? Czym jest kultura osobista i co to są dobre maniery? Uczniowie opowiadają dlaczego lubimy ludzi dobrze wychowanych?

Żeby poznać dobre maniery dla uczniów, dzieci odgrywają różne scenki. Na początek poznają zasady mówienia dzień dobry. Następnie poznają zasady przedstawiania się i podawania ręki. Uczę jak prawidłowo podać dłoń? Kto komu pierwszy podaje rękę? Kto komu mówi „dzień dobry”? I właśnie takie warsztaty odbyły się Ożarowie Mazowieckim.

Więcej na temat zajęć savoir-vivre dla uczniów znajduje się TU

Poprzedni artykułModna jesień
Następny artykułSavoir-vivre dla dzieci
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here