etno warsztaty styluWe wrześniu 2018 Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju rozpoczęło cykl Etno Warsztatów Stylu mających na celu promowanie kultury swojego regionu. Cały cykl rozpoczął “warsztat pilotażowy”, który odbył się w Domu Kultury w Tuchowie. Spotkanie rozpoczęło się opowieścią o dawnych strojach ludowych. Opowiadała etnograf z Muzeum Etnograficznego w Tarnowie pani Urszula Gieroń.

Częścią praktyczną – uzupełniającą wiedzę o sztuce ludowej i strojach Pogórzan – był Etno Warsztat Stylu, który miałam przyjemność prowadzić. Założeniem Etno Warsztatu Stylu było połączenie zagadnień mody współczesnej z propagowaniem kultury swojego regionu i poszukiwaniem indywidualnego stylu.

Po indywidualnych konsultacjach wizerunkowych dotyczących doboru kolorystyki i fasonów strojów, każdy z uczestników mógł wykorzystać oryginalne, lokalne stroje ludowe do stworzenia współczesnych stylizacji – Etno Styl. W ten sposób zabawa modą służyła poszukiwaniom inspiracji w tradycyjnych strojach ludowych dla codziennych stylizacji. I jak zwykle, kiedy sięgamy po kulturę ludową, folklor, okazało się że Etno Styl nie ma sobie równych.

Celem Etno Warsztatów Stylu i całego programu – który był zaplanowany na październik 2018 – było tworzenie warunków wzmacniających lokalną tożsamość kulturową wraz z uczestnictwem w kulturze. Ideą przewodnią zaś pielęgnowanie tradycyjnych wartości obecnych w kulturze materialnej społeczności lokalnych i inspiracja kulturą ludową.

Całość warsztatów była dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura – Interwencje 2018. Etno Polska”. Etno Warsztaty Stylu miały też dostarczyć materiału do broszury “Etno Styl. Lokalny styl we współczesnym ubiorze”, której wydanie planowane było po zakończeniu cykli spotkań z mieszkańcami Pogórza.

Poprzedni artykułElegancki senior, elegancka seniorka
Następny artykułTworzenie Etno Stylu
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here