Etykieta w szkole. Zbliża się koniec roku. Jakie prezenty dostają dziś nauczyciele? Co ich cieszy? Co kupują rodzice? Co wypada kupić nauczycielowi na koniec roku? Czy obdarowywanie nauczycieli to dobry zwyczaj, zwykłe podziękowanie czy chęć przypodobania się?

Etykieta w szkole

Bizantyjski przepych w prezentach dla nauczycieli wyszedł z mody. Teraz ma być raczej skromnie i osobiście, pytanie, co to znaczy? A może nie kupować prezentów, wystarczą tylko same kwiaty. Co na to savoir-vivre? Filozofia savoir-vivre’u zakłada takie postępowanie które nie wprawi drugiej strony w zakłopotanie. Takie zachowanie, które nie sprawi drugiemu człowiekowi przykrości. Obdarowywanie nauczycieli drogimi prezentami nie jest w dobrym tonie. Droga biżuteria, zegarek, perfumy to prezenty zbyt osobiste. Czasami rodzice dają nauczycielowi bony podarunkowe do wykorzystania w jakimś sklepie. Taki prezent jest nieelegancki, bezosobowy.

Etykieta w szkole i prezenty dla nauczycieli

W ogóle dawanie prezentów nauczycielom nie jest obowiązkowe, to tylko miły gest. I jako gest powinien sprawić przyjemność. Mile widziane są prezenty wykonane przez dzieci, które nie są kosztowne, dotyczą życia szkoły, czy klasy. Nauczycieli potrafią wzruszyć laurki, fotoalbumy z podpisami dzieci, czyli coś zrobionego samodzielnie, dedykowanego specjalnie dla nauczyciela od dzieci.

Więcej na temat szkoleń, zajęć, warsztatów skierowanych do grona pedagogicznego i uczniów znajduje się TU

Poprzedni artykułAnaliza kolorystyczna konsultacje indywidualne
Następny artykułKreowanie wizerunku biznesowe sesje zdjęciowe
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here