Savoir-vivre dla dzieci to zajęcia, które są realizowane w szkołach, świetlicach. W trakcie lekcji dzieci uczą się czym jest savoir-vivre. Poznają dobre maniery i uczą się kulturalnie zachowywać w różnych sytuacjach.

Savoir-vivre dla dzieci

Miałam przyjemność poprowadzić lekcje dobrych manier dla uczniów klas I-III w dniu 4-5 marca 2021 w Szkole Podstawowej im. Wincentego Pallottiego w Ożarowie Mazowieckim. Dzieci uczyły się dobrych manier przy stole. Uczniowie ćwiczyli siadanie do stołu, przysuwanie i odsuwanie krzesła. Dowiedzieli się kto pierwszy siada przy stole i kto rozpoczyna posiłek. Nauczyli się elegancko siedzieć przy stole, dowiedzieli się co robić z rękami przy stole i w trakcie spożywania posiłku. W trakcie ćwiczeń dzieci uczyły się jak prawidłowo nakryć do stołu: układały talerze, serwetki, sztućce. Zapoznałam grupę uczniów z „mową sztućców”. Dzieci dowiedziały się  co to znaczy, że sztućce mówią?

Więcej na temat lekcji savoir-vivre i dobrych manier dla młodzieży znajduje się TU

Poprzedni artykułDobre maniery dla uczniów
Następny artykułPortret i styl warsztaty dla seniorów
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here