dobre-maniery-dla-młodzieżySavoir-vivre dla nastolatków to dodatkowe zajęcia dla młodzieży szkolnej. Uczniowie uczą się elegancji i dobrych manier, poznają zasady savoir-vivre dla nastolatków.

Savoir-vivre dla nastolatków, czyli zostań kulturomaniakiem

W czerwcu 2016 był zrealizowany projekt, dedykowany młodzieży szkolnej, pt.: “Zostań Kulturomaniakiem”. W ramach tego projektu przeprowadziłam zajęcia z dobrych manier dla 165 uczniów z Publicznego Gimnazjum w Nowym Mieście nad Pilicą.

Elegancja na co dzień

W trakcie zajęć młodzież zapoznała się z pojęciem schludności w swoim wizerunku. Uczniowie poznawali zasady dobierania stroju stosownie do okazji. Jak można ubrać się do szkoły, co wolno, a czego nie wypada? W jakim stroju pójść do teatru i dlaczego właśnie tak? Jak dbać o higienę? Młodzież poznała  zagadnienia związane z kulturą codzienną. Jakie są zasady powitania, pozdrawiania, przedstawiania siebie i innych. Kto komu pierwszy podaje dłoń i dlaczego? Jak posługiwać się formami grzecznościowymi „Pan”, „Pani”. Kiedy i z kim można przejść na „ty”.

Savoir-vivre nastolatków czyli sztuka życia

Uczniowie poznali mowę niewerbalną. Uczyli się jak operować gestem, jak elegancko siadać. Chłopcy poznali zasady doboru garnituru i uczyli się wiązać krawat. Na koniec omówiłam zasady właściwego posługiwania się telefonem komórkowym. Opowiadałam czym jest netykieta.

Więcej na temat zajęć z savoir-vivre’u dla młodzieży znajduje się TU

Poprzedni artykułDress code dobór kolorystyki ubrań
Następny artykułModa dla młodzieży
Akademia Stylu Jelonkiewicz
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here