Sztuka elegancji jest ciekawym zagadnieniem. Elegancję buduje się poprzez odpowiedni wizerunek: strój dobrany do okazji, sylwetki, metryki. Sztuka elegancji to także odpowiednio zestawione dodatki, dyskretne podkreślenie własnej osobowości indywidualnym stylem. Elegancja wreszcie to także umiejętność zachowania się, znajomość dobrych manier, czy sposób poruszania się.

Elegancja nie ma metryki, można być eleganckim nastolatkiem jak i seniorem. Sztuki elegancji można się nauczyć. Zajęcia propagujące elegancję są skierowane do młodzieży szkolnej, jak i dorosłych. Często o elegancji opowiadam w damskim gronie z okazji Dnia Kobiet.

Właśnie z okazji Dnia Kobiet 6 marca 2016 odbył się Konwent Kobiet Szminka 2016. W trakcie konwentu opowiadałam o historii mody, sztuce elegancji, ikonach stylu, roli naszego wizerunku na co dzień i w pracy. Konwent Kobiet miał na celu podkreślenie przedsiębiorczości i istotnej roli kobiet w dynamizacji lokalnego biznesu.

Poprzedni artykułNauka makijażu warsztat
Następny artykułStylizacja sylwetki wykład
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here