7 marca 2018 spotkałam się z seniorami Wyszkowskiego UTW w pięknej sali kinowej. Opowiadałam o tworzeniu wizerunku seniora. Dziś ubiór nie tylko zdobi człowieka, ale także bardzo wyraźnie określa jego miejsce w społeczeństwie. Każdy z nas ocenia drugiego człowieka na podstawie tego co widzi. Jesteśmy społeczeństwem odczytującym skróty, nagłówki. Szybciej dociera do nas przekaz w postaci obrazu, symbolu. Sami jesteśmy obrazem: dla siebie – w lustrze, dla innych – gdy patrzą na nas. Wizerunek seniora (i każdego z nas) urasta do roli skrótu, symbolu.

Jak wobec tego wygląda dziś tworzenie wizerunku seniora? Od tego jak są postrzegani seniorzy, często zależy jak są traktowani. Wobec tego czy warto dbać o wizerunek seniorów? Czy dbałość o siebie, schludność, elegancja są uzależnione od wieku? Czy tworzenie wizerunku seniora, świadomość swoich atutów to oznaka próżności, czy dojrzałości?

 

Poprzedni artykułKolorowa seniorka
Następny artykułPsychologia koloru w wizerunku seniora
Akademia Stylu Jelonkiewicz
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here