Wiązanie apaszek to część praktyczna zarówno Warsztatów Stylu, jak i Wieczorków Stylu, które organizowane są dla pań. Ideą tych spotkań jest zachęta do dbania o siebie, poprzez kreowanie eleganckiego wizerunku niezależnie od wieku. Elegancja nie ma metryki. Elegancja nie wiąże się również z grubością portfela. Styl, szyk można stworzyć prostymi sposobami dbając o wizerunek schludny, dostosowany do okazji i dopasowany do wieku i figury kobiety.

Indywidualny styl najszybciej tworzą i podkreślają dodatki. Do najpopularniejszych z nich zalicza się apaszki, szale, chusty. Nie ma co ukrywać, dodatki te są często przez nas traktowane po macoszemu. I niesłusznie. Dobrze dobrana kolorowa chusta potrafi ożywić całość. Elegancko zawiązana apaszka doda oryginalności i szyku. Chusta może być dodatkowym okryciem. Ciekawie zawiązanie apaszki mogą zdobić głowę, torebki, być zawiązane w talii, czy udawać naszyjnik. Dlatego wiązanie apaszek to najbardziej popularna część praktyczna wieczorków stylu lub innych warsztatów dla pań, które organizuję.

30 września 2017 w Warszawie w BioCultura Cafe odbył się warsztat propagujący kobiecość. W kameralnym gronie rozmawiałyśmy o historii mody, ikonach stylu, dyskutowałyśmy o dobrym smaku, elegancji. Na koniec podkreślałyśmy swój styl kolorowymi chustami i apaszkami.

Poprzedni artykułModa lat 50. na świecie i w PRL
Następny artykułCoco Chanel francuski szyk
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here