Wizerunek mężczyzny. Jak na przestrzeni lat zmieniał się ideał męskości? Jak męskość definiuje się dziś? W dobie gdy męskie zabiegi kosmetyczne są tak samo popularne jak damskie.

Zostałam zaproszona do Pytania Na Śniadanie, by wypowiedzieć się na ten temat.

Wizerunek mężczyzny. Definicja męskości.

W XXI wieku zatarły się granice między tym co definitywnie męskie i definitywnie kobiece. Zatarły się także tradycyjne role kobiet i mężczyzn w społeczeństwie. Zmieniają się czasy, obyczaje, zmienia się moda, zmieniają się mężczyźni. Młodzi mężczyźni inaczej definiują męskość od swoich ojców. Dziś mężczyzna przywiązuje do swojego wyglądu znacznie większą uwagę. Wie, że może dbać o swój wizerunek, używać kosmetyków i jednocześnie być męski. Dziś profesjonalny wizerunek mężczyzny oznacza mężczyznę zadbanego, eleganckiego, o nienagannej prezencji.

W czasie nagrania wywiązała się dyskusja, czy mężczyzna korzystający z zabiegów kosmetycznych jest mniej męski. Ostatnio popularnym zabiegiem stała się męska depilacja, która zmienia wizerunek mężczyzny w stosunku do kanonu z poprzednich lat. Męska depilacja to nic innego jak jeden z zabiegów kosmetycznych. Niepotrzebnie wywołuje emocje i wątpliwości dotyczące wizerunku mężczyzny typu: czy mężczyzna z wydepilowaną klatką piersiową jest mniej męski? Męskość jest przecież kwestią charakteru, czynów – a nie stanu owłosienia.

Poniżej znajduje się nagranie z Pytania Na Śniadanie. A zainteresowanych zmieniającym się ideałem męskości na przestrzeni wieków, odsyłam do artykułu Definicja męskości

Poprzedni artykułKreowanie wizerunku biznesowe sesje zdjęciowe
Następny artykułModna jesień
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here