Bursa Szkolnictwa Artystycznego w Warszawie

  0
  78

  Szanowna Pani Agnieszko,
  bardzo dziękuję za wizytę w bursie i przeprowadzone warsztaty. Nie ukrywam, że byłam ciekawa jakie zainteresowanie wzbudzą, gdyż nasi artyści na co dzień przebywają w świecie wymagającym stosowania się do zasad savoir-vivre.

  Dla wychowanków ważne było zaakcentowanie tematu związanego z poszanowaniem wspólnego mienia oraz pracy innych, okazywaniem szacunku osobom starszym oraz przełożonym, poznaniem sposobów przedstawiania się i podawania ręki.

  Miejscem gdzie wychowankowie codziennie praktycznie stosują swe umiejętności jest… szkoła. Szacunek dla Dyrektora, nauczycieli i pracowników okazują na bieżąco. Podobnie jest w bursie. Zawsze reagujemy na niedociągnięcia w tym zakresie.
  Obecnie młodzież najczęściej porozumiewa się zdalnie, dlatego też nie mamy możliwości obserwowania swoich podopiecznych w sytuacjach przez Panią zainicjowanych – przedstawiania siebie nawzajem. Niewiedzę i braki mieli okazję uzupełnić i przećwiczyć w odgrywanych scenkach.

  Spotkanie przebiegło w miłej, a czasami żartobliwej formie. Urozmaicone metody pracy – wykład, prezentacja i scenki rodzajowe zachęciły młodzież do współpracy. Chętnie odpowiadali na pytania i brali udział w inscenizacjach.
  Brawami podziękowali za cenne wskazówki i przekonanie, że bon-ton jest ponadczasowy.

  Ula Degucis, wychowawczyni

  Poprzedni artykułMiędzynarodowa Konferencja Naukowa “Wyzwania współczesnej gerontologii”
  Akademia Stylu Jelonkiewicz
  Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.