Dom Kultury Zacisze

    0
    561
    DK.Zacisze-historia-mody

    DK.Zacisze-historia-modyDnia 19 marca 2018 w Domu Kultury Zacisze słuchacze UTW mieli okazję wysłuchać wykładu „Mała czarna Coco Chanel”.

    Pani Agnieszka Jelonkiewicz przybliżyła historię życia Coco Chanel i jej rewolucyjne projekty, które do dziś mają wpływ na modę i na to jak wyglądamy. Wykład, jak zwykle, był prowadzony w ciekawy sposób, angażujący słuchaczy, jak i skłaniający do refleksji. Pani Agnieszka przytaczała teksty źródłowe i przygotowała ciekawą prezentację z oryginalnymi zdjęciami z epoki i życia samej projektantki. Uczestniczy zainteresowali się tematem i zadawali liczne pytania.

    Na koniec spotkania Pani Agnieszka podzieliła się zdjęciami z warsztatów stylu, które organizuje cla seniorów, zachęcając obecnych studentów UTW do tego typu aktywności w DK Zacisze. Spotkanie z Akademią Stylu Agnieszki Jelonkiewicz zostało bardzo mile przyjęte przez wszystkich obecnych.

    Polecamy Akademię Stylu Agnieszki Jelonkiewicz jako profesjonalnego partnera przy organizacji wydarzeń związanych z historią mody, kreowaniem wizerunku seniorów (choć nie tylko), pielęgnacją własnego stylu i modą.

    Taida Załuska koordynator UTW w DK Zacisze

    Poprzedni artykułWarsztaty Dobrego Stylu i Kultury dla Seniorów
    Następny artykułCentrum Artystyczne na Fabrycznej CAF3 w Markach
    Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
    Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.