Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Moda pierwszej dekady XX wieku

Czerwiec 16 @ 10:30 - Czerwiec 17 @ 14:30

Moda pierwszej dekady XX wieku

Moda pierwszej dekady XX wieku to warsztaty skierowane jednocześnie do młodzieży szkolnej z klas siódmych i ósmych Szkół Podstawowych oraz do seniorek. Warsztaty składają się z trzech części: warsztatów fotograficznych, wykładu z historii mody pierwszej dekady XX wieku oraz warsztatów stylu połączonych z sesją fotograficzną.

Moda pierwszej dekady XX wieku – założenia warsztatów

Dziś fotografia jest powszechnie dostępna i bardzo popularna w mediach społecznościowych. Owocuje to potrzebą zapisu chwili. Fotografia chwili jest obecnie ważniejsza niż refleksja nad tym, jakie to ma być zdjęcie. Powszechna dostępność aparatów fotograficznych i telefonów komórkowych przedkłada ilość zdjęć nad ich jakość. Dlatego założeniem warsztatów fotograficznych i warsztatów stylu jest skierowanie uwagi na chwilę namysłu przed zrobieniem zdjęcia. Ważne by osoby fotografujące i oglądające zdjęcia umiały szukać różnych dróg inspiracji.

moda pierwszej dekady XX wiekuModa pierwszej dekady XX wieku – opis warsztatów

Na warsztatach fotograficznych uczniowie Szkół Podstawowych ze Skierniewic uczy się sztuki fotografowania i rozwijania kreatywności. Fotografii uczy Anna Zagórska Anna Maria Zagórska Photography

Po warsztatach fotografii młodzież oraz seniorki słuchają wykładu “Moda pierwszej dekady XX wieku”. W trakcie wykładu wyjaśniam i pokazuję słuchaczom jak wyglądała moda 1900-1910. Opisuję główne założenia mody. Wyjaśniam cechy charakterystyczne mody, by ułatwić przygotowanie stylizacji w duchu pierwszej dekady XX wieku.

Kolejnym krokiem są warsztaty stylu, w trakcie których seniorki wcielają się w rolę modelek z pierwszej dekady XX wieku. Zadaniem młodzieży jest dokumentacja przygotowania do sesji zdjęciowej: portret, reportaż, video z warsztatów.

Warsztaty stylu kończą się sesją zdjęciową. Młodzież klas siódmych i ósmych SP wykonuje zdjęcia seniorkom modelkom ubranym w stylizacje z pierwszej dekady XX wieku.

Moda pierwszej dekady XX wieku – zakończenie warsztatów

Po warsztatach odbywa się konkurs fotografii, są wyłonieni zwycięzcy. Ich prace będą prezentowane na wspólnym wernisażu w Muzeum Historycznym Skierniewic Celem projektu jest rozwój aktywności artystycznej, promowanie postaw prokulturalnych, integracja i współdziałanie różnych grup wiekowych.

Cały projekt obejmuje trzy oddzielne spotkania: moda pierwszej dekady XX wieku, moda lat 20. XX wieku oraz moda lat 30. XX wieku.

Zdjęcia młodzieży, która wykonywała portret seniorkom w stylizacjach z pierwszej dekady XX wieku można zobaczyć TU

Więcej informacji o projekcie TU

Projekt realizowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu “Edukacja Kulturalna”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Szczegóły

Start:
Czerwiec 16 @ 10:30
Koniec:
Czerwiec 17 @ 14:30
Wydarzenie kategorie :
, ,

Miejsce

Muzeum Historyczne Skierniewic
Batorego 64J
Skierniewice, mazowieckie 96-100 Polska
+ Google Map