historia mody wykładyHistoria mody wykłady. Prowadzę Akademię Stylu od 1998 roku. Jestem historyczką sztuki i jedną z pierwszych konsultantek wizerunku w Polsce. Jako miłośniczka piękna niestrudzenie poszukuję piękna w drugim człowieku. Człowiek jest dla mnie najpiękniejszym dziełem sztuki. Będąc fanką historii mody organizuję wydarzenia, w trakcie których opowiadam o modzie i jej historii. Spotkania z historią mody mają formę pogawędki, a nie akademickiego wykładu. Spotkania i wykłady z historii mody organizuję w ciekawych miejscach na mapie Polski.

Historia mody wykłady

Historia mody wykłady – to wydarzenia inspirujące do zabawy modą i dodatkami. Można poznać sylwetki sławnych projektantów, posłuchać i obejrzeć jak ubierali się ludzie w różnych epokach. Nie trzeba się znać na historii mody, by przyjść, wypić kawę i odkryć smaczki oraz ciekawostki związane ze strojem i strojeniem się. Wykłady z historii mody często określam jako “kawa z modą” lub “modna kawa”.

Kawa z modą – spotkania z historią mody

Pragnę zainspirować do odrobiny szaleństwa w codziennym ubiorze. Omawiam smaczki i anegdotki związane z historią mody. Zachęcam do wykorzystania dawnych pomysłów i rozwiązań, by stworzyć lub podkreślić swój styl. Na spotkania z historią mody zapraszam miłośników mody współczesnej, jak i dawnej. Goszczę poszukiwaczy stylu, osoby ciekawe świata, historii i lubiące się uczyć. Wykłady z historii mody organizuję, tak samo jak Warsztaty Stylu.

Historia mody wykłady

O historii mody opowiadam na kongresach, konferencjach, w telewizji, w ośrodkach kultury, na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, w kawiarniach, klubach i innych przyjaznych miejscach. Poniżej fragment spotkania z ostatnią dekadą mody okresu PRL-u.

Tu spotkanie z Christianem Diorem i modą lat 50.

W tym fragmencie, na podstawie obrazu Wojciecha Fangora “Postaci”, omawiam znakomicie uchwycony kontrast pomiędzy “zgniłym Zachodem” a sowieckimi wzorcami.

Poniżej omawiam symbolikę plakatu “Mody Polskiej”, który powstał w 1959 roku. Jego twórcą był znakomity artysta, grafik, czołowy przedstawiciel polskiej szkoły plakatu – Roman Cieślewicz.

Inne przykłady wykładów z historii mody

Zainteresowanych zachęcam do obejrzenia udokumentowanych spotkań z historią mody w formie kilkuminutowych odcinków. Można je zobaczyć klikając w ten LINK

Wrzesień 2021

Moda lat 30 XX wieku

Wrzesień 29 @ 10:30 - Wrzesień 30 @ 14:30
Muzeum Historyczne Skierniewic, Batorego 64J
Skierniewice, mazowieckie 96-100 Polska
+ Google Map
moda lat 30 XX wieku

Moda lat 30 XX wieku to projekt międzypokoleniowy skierowany do uczniów i osób późnej dorosłości. Cały cykl obejmował trzy kolejne spotkania: pierwsza dekada XX wieku, lata 20 XX wieku oraz lata 30 XX wieku. Moda lat 30 XX wieku Każdy warsztat miał charakter międzypokoleniowy i polegał na wspólnej pracy uczniów szkół podstawowych i liceum z seniorkami. Patronem wydarzenia jest Muzeum Historyczne Skierniewic. Połączenie warsztatów fotografii, historii mody i warsztatów stylu ma na celu uwrażliwienie na obraz, modę i historię. Więcej…

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia

Artykuły do poczytania

bikini

Bikini. Jak powstało?

Bikini to jedna z najmłodszych części naszej garderoby. Powstało o wiele później niż sama moda...

Historia kostiumu kąpielowego w XX wieku

Jak wyglądała dalej historia kostiumu kąpielowego? Czy po narodzinach "bramy do piekieł" - jak ochrzczono...

Historia damskiej torebki

Historia damskiej torebki. Niepozorne dodatki, w długiej historii mody, dodawały statusu i mocy strojom. Stylowo...
Dior w Polsce Ludowej

Dior w Polsce Ludowej

Dior w Polsce Ludowej Czy Dior w Polsce Ludowej był popularny? Czy rewolucyjny New Look stworzony...
krawat prototyp

Historia krawata

Historia krawata. Krawat, mimo że jest najmniejszą częścią męskiej garderoby biznesowej, jest bardzo ważnym elementem...

Starsi Panowie i moda PRL-u

Starsi Panowie i moda PRL-u. Estetyka Kabaretu Starszych Panów Na przekór komunistycznej rzeczywistości atrakcyjna stawała się...

Kostium Coco Chanel

Moda w latach 50 i kostium Coco Chanel Tematem przewodnim mody w latach 50. była kobiecość...
bikiniarze

Bikiniarze. Moda męska w PRL-u

Bikiniarze „czesali się w tzw. kaczy kuper, z przodu włosy uniesione ku górze, z tyłu zaczesane....

Kiedy zaczęto nosić koszulę i krawat?

Kiedy zaczęto nosić koszulę i krawat? Moda męska od końca XVIII wieku uległa tylko niewielkim...

Historia sukienki

Historia sukienki. Jakże często dziś z ust kobiet słyszy się stwierdzenie typu: „sukienka? Nie dla...

Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz podczas spotkań i wykładów z historii mody