Historia mody wykłady. Prowadzę Akademię Stylu od 1998 roku. Jestem historyczką sztuki i jedną z pierwszych konsultantek wizerunku w Polsce. Jako miłośniczka piękna niestrudzenie poszukuję piękna w drugim człowieku. Człowiek jest dla mnie najpiękniejszym dziełem sztuki. Będąc fanką historii mody organizuję wydarzenia, w trakcie których opowiadam o modzie i jej historii. Spotkania z historią mody mają formę pogawędki, a nie akademickiego wykładu. Spotkania i wykłady z historii mody organizuję w ciekawych miejscach na mapie Polski.
Historia mody wykłady
Historia mody wykłady – to wydarzenia inspirujące do zabawy modą i dodatkami. Można poznać sylwetki sławnych projektantów, posłuchać i obejrzeć jak ubierali się ludzie w różnych epokach. Nie trzeba się znać na historii mody, by przyjść, wypić kawę i odkryć smaczki oraz ciekawostki związane ze strojem i strojeniem się. Wykłady z historii mody często określam jako “kawa z modą” lub “modna kawa”.
Kawa z modą – spotkania z historią mody
Pragnę zainspirować do odrobiny szaleństwa w codziennym ubiorze. Omawiam smaczki i anegdotki związane z historią mody. Zachęcam do wykorzystania dawnych pomysłów i rozwiązań, by stworzyć lub podkreślić swój styl. Na spotkania z historią mody zapraszam miłośników mody współczesnej, jak i dawnej. Goszczę poszukiwaczy stylu, osoby ciekawe świata, historii i lubiące się uczyć. Wykłady z historii mody organizuję, tak samo jak Warsztaty Stylu.
Historia mody wykłady
O historii mody opowiadam na kongresach, konferencjach, w telewizji, w ośrodkach kultury, na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, w kawiarniach, klubach i innych przyjaznych miejscach. Poniżej fragment spotkania z ostatnią dekadą mody okresu PRL-u.
Tu spotkanie z Christianem Diorem i modą lat 50.
W tym fragmencie, na podstawie obrazu Wojciecha Fangora “Postaci”, omawiam znakomicie uchwycony kontrast pomiędzy “zgniłym Zachodem” a sowieckimi wzorcami.
Poniżej omawiam symbolikę plakatu “Mody Polskiej”, który powstał w 1959 roku. Jego twórcą był znakomity artysta, grafik, czołowy przedstawiciel polskiej szkoły plakatu – Roman Cieślewicz.
Inne przykłady wykładów z historii mody
Zainteresowanych zachęcam do obejrzenia udokumentowanych spotkań z historią mody w formie kilkuminutowych odcinków. Można je zobaczyć klikając w ten LINK
Moje Referencje

Ośrodek Kultury Ochoty w Warszawie

Stowarzyszenie na Rzecz Organizowania Społeczności Lokalnych “Ab Ovo”

Dom Kultury Zacisze

III Konwent Kobiet Szminka 2018

DK Uśmiech Filia Bronisze

PZN Instytut Tyflologiczny

Benefit Systems S.A.
