Konsultantka wizerunku. Agnieszka Jelonkiewicz

0
297

Konsultantka wizerunku Agnieszka Jelonkiewicz, pracująca w zawodzie który jak mówi “sobie wymyśliła” jest dziś gościem w Kobiecych Pasjach.

konsultantka-wizerunkuAgnieszka określa się jako pasjonatka piękna. Z wykształcenia jest historykiem sztuki, absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych. Od 1999 roku pracuje jako konsultantka wizerunku. Prowadzi zajęcia dla kobiet pomagając im odnaleźć się w świecie mody, uczy jak patrzeć na siebie, żeby widzieć swe atuty, a potem umiejętnie je podkreślać. Walczy z przepastnymi szafami sortując ich zawartość, przybywa na ratunek i redukuje stres towarzyszący zakupom odzieżowym. Wprowadza w świat mody i kolorów także Najmłodsze Damy towarzysząc im przy pierwszych krokach związanych z makijażem. Ma to miejsce podczas zajęć organizowanych dla nastolatek w gimnazjach lub spotkań urodzinowych w domu Solenizantki. Zajmuje się też „odświeżaniem” męskiego wizerunku. Taki prezent, będący tajemniczą niespodzianką dla męża, zamawiają coraz częściej żony.

Agnieszka uczy historii mody, technik makijażu i kreowania wizerunku w szkołach. Przygotowuje modeli do sesji zdjęciowych, doradza uczestniczkom konkursów piękności (wybory Miss Polonia, Miss World).

Współpracuje również „ze światem korporacji”. Zapoznaje pracowników z tajnikami dress code’u. Prowadzi szkolenia przygotowując wizerunek medialny ekspertów. Udziela indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkoli również personel sklepów odzieżowych, w których sprzedawcy zdobywają umiejętności stylisty fachowo doradzającego asortyment zabieganym Klientkom.

Jak na to wszystko znajdujesz czas?

Nie wiem. To działa trochę jak „perpetuum mobile”. Mam w sobie taki wewnętrzny imperatyw działania. To co robię jest moją pasją, pochłania mnie bez reszty. Praca daje mi wciąż i wciąż nową energię, kontakt z ludźmi mnie inspiruje. Kończę więc jakieś zadanie i ze świeżą energią zaczynam kolejne.

Czy masz w takim razie czas na zajęcia poza pracą?

kreowanie-pięknaTak naprawdę trudno mi określić moment „poza pracą”. Przede wszystkim dlatego, że ja nie czuję żeby to była „praca”. Pracując jako konsultantka wizerunku przygotowuję warsztaty, robię prezentację dla firm, piszę o modzie, oglądam pokazy – czyli poruszam się w obszarach, które mnie fascynują i sprawia mi to ogromną radość. Jednak nawet gdy nie działam w tematach „wizerunkowych” czy „modowych” to i tak stale coś „tworzę”. Uwielbiam aranżować przestrzeń. Tu zamruga do mnie jakiś stary mebel, tam porzucona rama i już mam zajęcie na czas wolny. Zabawa formą, stylem, kolorem i fakturą to coś wspaniałego! Potem taki przedmiot dostaje „drugie życie”, a ja z filiżanką kawy w dłoni – choć na chwilę – zastygam, patrzę, chłonę… i się cieszę.

Wygląda na że konsultantka wizerunku którą jesteś jest też estetką.

I to chyba ekstremalną. Nie wyobrażam sobie świata bez piękna, więc gdzie tylko mogę staram się go dostrzegać, wydobywać, odkurzać lub tworzyć na swój sposób. Przecież nawet bezosobowe wnętrze hotelowe, gdzie bywam z okazji wyjazdów szkoleniowych, może wiele zyskać gdy wstawi się tam bukiet kwiatów lub czegoś zielonego zerwanego po drodze na spacerze.

Naprawdę tak robisz?

Naprawdę! I nie tylko w hotelach, gdziekolwiek się znajdę mam ochotę coś przestawić, aby coś innego wyeksponować. Oczywiście odwiedzając inne domy robię to tylko w wyobraźni.

Jest to fragment wywiadu dla portalu Kobiece Pasje, który ukazał się w marcu 2010

Poprzedni artykułDobór koloru ubrania do typu urody
Następny artykułTrendy wiosenne
agnieszka
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie już od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam tylko, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam sobie zawód, który u nas jeszcze nie istniał. Podobnie nie było zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here