Jak stworzyć swój styl?

0
38145
jak stworzyć swój styl

Jak stworzyć swój styl? Jak dobrać strój do okazji? Dawniej, wygląd stroju był uzależniony od czynników klimatycznych i terytorialnych. Ponadto, w przeszłości o kolorze, kroju i gatunku materiału, z którego miało być uszyte ubranie, decydowało prawo i podział społeczeństwa na klasy.

konsultacje wizerunkoweJak stworzyć swój styl?

Obecnie kanony stroju są trudniejsze do odczytania, bowiem nasze ubrania – podobnie jak obyczaje – ujednolicają się. Dlatego poszukując konkretnych i uniwersalnych reguł definiujących podział strojów na oficjalne, typu biznesowego, czy prywatne lub odświętne, można znaleźć się w kłopotliwym położeniu. Dziś umiejętność dobierania stroju odpowiednio do sytuacji, często opiera się na własnym doświadczeniu i poczuciu estetyki. Na szczęście coraz więcej pań ma oryginalny pomysł na siebie – własny styl, który pomaga umiejętnie wykorzystać modę jedynie zgodnie z walorami, gustem i własną osobowością.

Jak stworzyć swój styl? Pomoc eksperta od wizerunku

Bywa jednak i tak, że ktoś nie ma ani doświadczenia, ani wyczucia estetycznego. Jest zagubiony lub wahający się. Wówczas najlepiej zasięgnąć rady eksperta, który pomoże mu zdefiniować jego wizerunek. Właśnie – zdefiniować wizerunek – bo styl to jest coś tak indywidualnego, że albo się go ma, albo nie. W takim przypadku pomagam jedynie wskazać drogę do „nakreślenia” stylu: pytam o upodobania, pokazuję w jaki sposób można to odzwierciedlić strojem, wskazuję atuty sylwetki, indywidualnie dobieram kolorystykę ubrań. Często też pokazuję gotowe zestawy stworzone z ubrań tej osoby. Uczę jak operować dodatkami, które w o wiele większym stopniu niż fason stroju podkreślają indywidualny styl.

Tajemnica dobrze ubranych kobiet

Według mnie tajemnica dobrze ubranych kobiet tkwi w prostocie ich stroju, dobrej jakości tkanin, dbałości o każdy szczegół i perfekcyjnym kroju ubrania. I tu dochodzimy do bardzo ważnego zagadnienia, a mianowicie do fasonu ubrania, który to zawsze winien idealnie pasować do naszej sylwetki. Nie oznacza to, że ma być on przylegający, czy obcisły – ale powinien bezwzględnie akcentować nasze atuty i sprytnie ukrywać, to co powinno pozostać niezauważone. Dlatego tak ważna jest znajomość kształtu swojej sylwetki oraz fasonów ubrań, które do nas pasują.

Warsztaty ze stylizacji sylwetki, Jak stworzyć swój styl?

Z doświadczenia wiem, że często widzimy swoje sylwetki zupełnie inaczej niż jest to w rzeczywistości. Bywa, że jesteśmy dla siebie najsurowszym krytykiem, niestety. Dlatego od kilkunastu już lat, z uporem maniaka, zapraszam panie na warsztaty ze stylizacji sylwetki, gdzie mają szanse poznania swojej figury i nierzadko odkrycia swoich atutów. Na warsztatach panie uczą się rozpoznawać fasony swoich ubrań, jak również uczą się obojętnie omijać te ubrania, które nie dodają im urody. Bo można bez użycia skalpela i diety, już „od teraz” poczuć się i wyglądać pięknie. Wystarczy pobawić się formą, kolorem, fakturą i wzorem ubrania. Metody te są nieskomplikowane, dostępne dla każdego i przyjemne w użyciu. Co więcej – działają!

Twój styl, twoja marka osobista

Polki od lat uchodzą za najpiękniejsze kobiety w Europie. A piękno idzie w parze z mądrością, stąd Polki doskonale zdają sobie sprawę z roli swojego wizerunku. Wiedzą, jak ważny jest pomysł na siebie. Swój styl ma ogromną siłę rażenia. Jest rodzajem autografu, świadczy o dojrzałości i pewności siebie.
Pomagam więc kobietom dostrzegać i tworzyć swoje piękno, podkreślać atuty urody. Niezmiennie cieszę się gdy z zasianego ziarna rodzi się indywidualna odsłona, czyli własny styl. A więc harmonia, spójność i doskonałe podkreślenie własnej osobowości. I tego, wszystkim Paniom życzę.

Poprzedni artykułJak będzie wyglądać moda za 100 lat?
Następny artykułHistoria krawata
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here