Męska moda na wiosnę 2018. Czy mężczyzna musi ślepo podążać za modą? Niekoniecznie. Są panowie, którzy lubią modowe nowinki wprowadzać do swojej garderoby, a są i tacy mężczyźni, którzy podchodzą do mody z dystansem i rezerwą. Oba podejścia do mody są prawidłowe. Mężczyzna, który stawia na swoje zainteresowania – niezależnie od zawirowań mody – może wybrać styl współczesnego wojownika

.męska moda na wiosnę 2018Współczesny wojownik – męska moda na wiosnę 2018

Ten styl jest idealny dla mężczyzn zafascynowanych historią i etosem wojownika. Pasują do niego ubrania w kolorze brązu, zgaszonej zieleni i miedzi. Taka paleta barw – jakby inspirowana wypłowiałymi kolorami polaroidowych zdjęć, bądź barwami ziemi. Do tego stylu pasują wyraźne faktury materiałów, kurtki i spodnie z dużą ilością kieszeni. Charakterystyczne są metaliczne nadruki na tkaninach, skórzane i metalowe wstawki w ubraniach. Współczesny wojownik chętnie założy przetarte dżinsy lub bojówki oraz ciężkie buty w stylu butów wojskowych lub motocyklowych. Taki mężczyzna z pewnością lubi podróże, odzwierciedlać to będą etniczne wzory na koszulkach, bluzach, plecakach.

Przepis na męski strój w stylu współczesnego wojownika:

  • podkoszulek z etnicznymi nadrukami, sprana dżinsowa koszula, piaskowe dżinsy lub bojówki, przetarta skórzana kurtka z dużą ilości kieszeni, ciężkie „motocyklowe” buty.

Styl marynarski – męska moda na wiosnę 2018męska moda na wiosnę 2018

Panowie kochający sporty wodne mogą na wiosnę skomponować garderobę w stylu marynarskim. To na pewno przybliży ukochane lato :). Styl marynarski od razu kojarzy się z poziomymi, szerokimi pasami na bluzach, swetrach, kurtkach, czapkach, torbach. Do tego pasują ciemne granatowe dżinsy, granatowe marynarki i swetry. Poza ciemnymi odcieniami granatu, można sięgnąć po kolor jasno błękitny – w kurtkach, podkoszulkach i marmurkowych dżinsach. Kapitalnie styl marynarski tworzą dwurzędowe zapięcia w kurtkach, marynarkach i swetrach. Idealnie, gdy zapięcia będą z metalowych guzików (gdy tak nie jest, zawsze można je wymienić). Do stylu marynarskiego pasują także poziome paski na kołnierzyku koszul, mankietach kurtki lub swetra – nawet jeśli całość jest gładka.

Najprostszy przepis na styl marynarski

  • zapewni połączenie bieli z granatem oraz marynistyczne rysunki na t-shirtach i koszulach
  • lub tak: biały podkoszulek, granatowe dżinsy, zapinany sweter w poziome biało-granatowe pasy, bluza dresowa, trampki
PRZEGLĄD RECENZJI
q nazwa
2 nazwa
3 ocena
Poprzedni artykułTrendy na wiosnę
Następny artykułKreowanie wizerunku seniora. Warsztaty Stylu dla seniorów
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here