Strój sekretarki szkolnej

0
4926
strój sekretarki szkolnej

Strój sekretarki szkolnej i jej zachowanie wpływa na postrzeganie szkoły przez rodziców i gości odwiedzających placówkę. Pracownicy sekretariatów szkolnych powinni szczególnie zwracać uwagę na swój ubiór.

strój sekretarki szkolnejStrój sekretarki szkolnej

Błyszczące tkaniny, materiały ozdabiane cekinami, taśmami pasmanteryjnymi, koralikami, błyszczącymi haftami lub przezroczyste bluzki nie są strojem do pracy, w tym także nie są wskazane dla sekretarzy szkół. Do pracy nie powinno się ubierać jak na dyskotekę lub plażę.

Strój sekretarki szkolnej powinien być schludny, elegancki i skromny. Jeśli ma się wątpliwości dotyczące stroju, zawsze bezpieczniej wybrać wersję skromniejszą i z mniejszą ilością ozdób. Ubiór w pracy nie może krzyczeć, nie może zwracać zbyt mocno uwagi.

Strój sekretarki szkolnej

Sekretariat jest miejscem, w którym sekretarz szkoły wykonuje swoje obowiązki, a nie prezentuje atuty swojej urody. Interesanci chcą mieć do czynienia z osobami kompetentnymi i odpowiedzialnymi. Klasyka w pracy jest zawsze mile widziana. Styl klasyczny odzwierciedla zawsze modną prostotę. To ponadczasowa elegancja. To nieprawda, że trzeba się urodzić z wyczuciem stylu. Można się tego także nauczyć. Wysiłek opłaca się stukrotnie. Bowiem, jak mawiała Coco Chanel – której kostium i mała czarna stały się już ponadczasowymi wyznacznikami stylu klasycznego – „moda przemija, styl pozostaje”.

Strój sekretarki szkolnej. Jakie ubrania należy nosić w pracy? strój sekretarki szkolnej
 • Ramiona, plecy, pępek zawsze powinny być zakryte.
 • Nawet w lecie bluzki powinny mieć rękawek.
 • Bluzce na ramiączkach zawsze powinien towarzyszyć lekki sweterek lub żakiet.
 • Bluzki eleganckie to bluzki jednokolorowe lub w bardzo delikatny wzorek.
 • W lecie można ubrać sukienkę, jeśli ma krótki rękawek, jest w niezbyt intensywnym kolorze i nie ma dużych wzorów. Można ją połączyć ze sweterkiem lub żakietem.
 • Dekolt w bluzkach, sukienkach powinien sięgać maksymalnie 5 cm poniżej linii obojczyków.
 • Najbardziej eleganckie są spódnice z rozcięciem krytym lub portfelowym.
 • Rozporki w spódnicach mogą być z tyłu, ale niezbyt głębokie.
 • Najkrótsze spódniczki mogą sięgać do 4 cm powyżej kolana.
 • Elegancka kobieta nawet w lecie ma na sobie cienkie rajstopy.
 • Obuwie do pracy powinno mieć zakryte palce i pięty. Najbardziej odpowiednie są czółenka w jednym kolorze, na średnim obcasie (2,5 do 5cm).
 • W lecie obuwie może mieć jedynie odkrytą piętę – np. jasne, skórzane czółenka z paskiem przy pięcie i zakrytymi palcami.

Jest to fragment Poradnika, który ukazał się nakładem wydawnictwa Raabe w październiku 2009

Poprzedni artykułPierwsze wrażenie. Daj się zauważyć
Następny artykułMęskie skarpety
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here