Pielęgnacja skóry niemowlaka

0
258

Pielęgnacja skóry niemowlaka – o tych zasadach warto wiedzieć. Skóra maluszka jest szczególnie delikatna. Wykonując codzienne czynności higieniczne dziecka trzeba pamiętać, by nie uszkodzić bariery ochronnej skóry. Wiele położnych zgodnie twierdzi, że do skóry dziecka należy stosować, jak najmniej kosmetyków, szczególnie w pierwszych tygodniach życia. A jak dbać o skórę dziecka później?

Skóra niemowlaka jest bardzo delikatna. O tym powinni wiedzieć wszyscy rodzice, dla których pielęgnacja dziecka stanowi ważny aspekt codziennego życia. Nie każdy z nas wie jak poradzić sobie z delikatną skórą maluszka. Nie każdy ma świadomość tego, że niektóre kosmetyki mogą bardziej zaszkodzić, niż pomóc.

Codzienna pielęgnacja skóry dziecka przyczynia się do komfortu i świetnego samopoczucia maluszka. Zadbaj o swoje dziecko i spraw mu mnóstwo radości przy wykonywaniu codziennych zabiegów pielęgnacyjnych.

Czy wiesz, dlaczego nie należy stosować kosmetyków u noworodka?

Istnieje grupa produktów, które są dedykowane pielęgnacji skóry tak małego dziecka. Jednak, gdy nic się nie dzieje, lepiej zrezygnować z produktów do pielęgnacji. Noworodek potrzebuje wyłącznie przegotowanej wody. Nie ma potrzeby ani natłuszczania jego skóry, ani też stosowania innych emolientów. Dopiero, gdy pojawią się zmiany w okolicach skóry przy pieluszce, można rozpocząć pielęgnację z użyciem dodatkowych kosmetyków.

AZS u niemowlaka – jak sobie z tym poradzić?

AZS u niemowlaka, czym smarować skórę takiego dziecka? Jeśli pojawią się wspomniane zmiany skórne to może się okazać, że trzeba działać w inny sposób. AZS objawia się najczęściej jako wysypka lub niezbyt ładnie wyglądające zaczerwienienie skóry.

Kompleksowo dobrana, specjalistyczna pielęgnacja kosmetyczna skóry z AZS sprawi, że można szybko poradzić sobie z tą dolegliwością. Sięgaj po produkty o delikatnym składzie. AZS nie jest zaraźliwe i u niemowląt występuje bardzo często. Nie wpadaj w panikę, gdy zmiany skórne pojawią się również u Twojego maluszka. Choć mogą wyglądać mało estetycznie, zwykle zanikają po zastosowaniu odpowiedniego kosmetyku.

Pielęgnacja niemowlaka – o tym też pamiętaj

Jedną z najbardziej wrażliwych stref na skórze maluszka jest ta stykająca się z pampersem. Samo zastosowanie kremu nawilżającego może nie wystarczyć. Często przemywaj skórę letnią wodą i wietrz, by skóra miała czas na regenerację.

Maluszek jest zachwycony, gdy paraduje z gołą pupą. Pozwól mu na chwilę radości z ciepłej kąpieli i codziennego masażu, gdy nakładasz emolient. Niech te wspólne chwile podczas pielęgnacji będą dla Was prawdziwą radością.

Już wiesz, jak dbać o swojego niemowlaka? Dobierz mu właściwą pielęgnację.
#artykułsponsorowany

Poprzedni artykułJak dbać o buty?
Następny artykułKrem pod oczy – zalety stosowania
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here