Jak dbać o buty?

0
207
jak dbać o buty

Jak dbać o buty skórzane, by służyły przez wiele sezonów? Skórzane obuwie odznacza się elegancją, prestiżem, wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego skórzane obuwie chętnie kupują zarówno panie, jak i panowie. Co zrobić, by buty służyły użytkownikom przez co najmniej kilka długich sezonów? Jak zabrać się za pielęgnację i konserwację skórzanego obuwia? Warto poznać najważniejsze wskazówki i jak najlepiej zatroszczyć się o swoje obuwie.

Impregnacja obuwia to podstawa sukcesu

Należy zacząć od procesu impregnacji. Impregnacja powoduje, że skóra zachowuje swój naturalny i elegancki wygląd przez bardzo długi czas. Jednocześnie skóra jest chroniona przed niekorzystną aurą i zmieniającymi się warunkami pogodowymi. Zaimpregnowane obuwie nie wchłania nadmiaru wilgoci. Przed zaimpregnowaniem butów ze skóry trzeba je bardzo dokładnie wyczyścić. Do wyboru są wysokiej klasy produkty do impregnacji skórzanego obuwia z zamszu, nubuku, skóry licowej. Regularne korzystanie z impregnatów zapewnia skuteczną ochronę przed wysuszenie skóry, co zapobiega jej zniszczeniu i pękaniom powierzchni butów. Tym samym z butów można korzystać przez kilka sezonów, na czym skorzysta m.in. domowy budżet.

Jak zabrać się za pielęgnację obuwia skórzanego? Przydatne porady

Jak tak właściwie zabrać się za pielęgnację obuwia skórzanego ze sklepu Eurobuty? Warto zastosować poniższe wskazówki:

  • regularne czyszczenie obuwia skórzanego – przy pomocy odpowiednio dobranych środków czyszczących
  • usuwanie z butów delikatnych zabrudzeń i zanieczyszczeń – przy pomocy delikatnej ścierki, czyścików lub szczotki z miękkim włosiem
  • regularne przecieranie butów wilgotną szmatką – zwłaszcza, gdy są to buty skórzane ze skóry licowej lakierowanej
  • regularne natłuszczanie obuwia skórzanego.

Tak należy pielęgnować i konserwować m.in. skórzane kozaki damskie, półbuty, czółenka, mokasyny, trzewiki oraz baleriny. Kluczem do sukcesu jest systematyczność i właściwe dobranie środków pielęgnacyjnych.

Rozciąganie obuwia skórzanego – o czym trzeba wiedzieć?

Zdarza się, że zakupione skórzane buty nie są dostatecznie rozciągnięte. To bardzo duże utrudnienie szczególnie, gdy buty nosi się przez wiele godzin. Na szczęście da się temu zaradzić, nawet gdy chodzi o damskie czółenka. Można sięgnąć po specjalne preparaty do rozciągania obuwia skórzanego, udać się do wykwalifikowanego szewca lub skorzystać z tzw. rozciągacza. Preparaty umieszcza się na tym fragmencie buta, który ma zostać rozciągnięty, a przy okazji skóra będzie w tym miejscu elastyczna i bardziej miękka. Wymaga to jedynie zaangażowania i czasu.

#artykułsponsorowany

Poprzedni artykułJak dobierać biżuterię? Uwagi praktyczne
Następny artykułPielęgnacja skóry niemowlaka
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here