Moje Portfolio

Kasia Glinka. Makijaż i stylizacja: Agnieszka Jelonkiewicz, fotografie: Wojtek Kurek

Pracując z Kasią Glinką – o bardzo dziewczęcym typie urody i filigranowej sylwetce – starałam się jej nie “przytłoczyć” ani strojem, ani makijażem. Makijaż do sesji zdjęciowej jest w wersji minimum “makeup no makeup”: naturalny podkład, odrobina różu na kościach policzkowych i błyszczyk. Na powiekach piaskowe i brązowe cienie, czarny tusz do rzęs. Do tego sukienka w jak najprostszym fasonie. Rok 2006

Katarzyna Chrzanowska. Makijaż i stylizacja: Agnieszka Jelonkiewicz, fotografie: Wojtek Kurek

Sesja z aktorką Katarzyną Chrzanowską odbyła się w jej rodzinnym domu, w trakcie rozmowy i spaceru po ogrodzie. Pani Katarzyna poprosiła o bardzo delikatny makijaż. Użyłam jasnego podkładu i różu w kolorze cynamonu. Oczy podkreśliłam cieniem w kolorze kremowym i brązowym tuszem. Na ustach koralowy błyszczyk. Cieplejszy makijaż pasuje do złotej biżuterii, którą Pani Katarzyna miała na sobie. Rok 2006

Fotografia korporacyjna. Biznesowe sesje zdjęciowe.

Wygląd i zachowanie pracowników bezpośrednio wpływa na budowanie marki firmy w której są zatrudnieni. Coraz więcej firm zamawia biznesowe sesje zdjęciowe dla swoich pracowników. Tak samo Zarząd, eksperci, rzecznicy prasowi korzystają z profesjonalnych zdjęć biznesowych do prasy, Internetu i innych publikacji.

Towarowa Giełda Energii SA, stylizacja: Agnieszka Jelonkiewicz, fotografie: Wojtek Kurek
Makijaż: Agnieszka Jelonkiewicz, fotografie: Agnieszka Murak

W trakcie sesji odpowiadam za wizerunek osób fotografowanych (pomagam dobrać strój, wykonuję makijaż, pilnuję wizerunku w trakcie zdjęć). Bywa, że biznesowe sesje zdjęciowe są poprzedzane indywidualnymi konsultacjami z budowania profesjonalnego wizerunku.

Fotografia reklamowa

Makijaż: Agnieszka Jelonkiewicz, fotografie: Agnieszka Murak

Fotografia reklamowa ma na celu przedstawienie konkretnego produktu. W trakcie takiej sesji odpowiadam za wizerunek i makijaż modeli. Tu, na ostatnim zdjęciu widać naszą ekipę: jedna osoba zajmuje się fryzurami, jedna odpowiada za aranżację studia, inna za ubranie modeli, ja wykonuję makijaż. Oczywiście do zdjęć mężczyzna także ma wykonany makijaż (podkład, korektor, puder). Rok 2006

W sesji reklamowej poniżej znajdują się scenki z jazdy samochodem. Miałam tu trudne zadanie “postarzenia” modelki. Ubrałam ją w garnitur z krawatem. Ostatnie zdjęcia przedstawia już rezultat sesji – gotową reklamę produktu. Kolejna reklama przedstawia scenki w trakcie lunchu. Ta sesja ma swobodniejszy charakter. Modele są ubrani mniej formalnie. Również odpowiadałam za makijaż modeli.

Indywidualne sesje zdjęciowe

Przygotowują też osoby potrzebujące profesjonalnego zdjęcia do pracy (portfolio, cv, profile społecznościowe). Oto przykład takiej sesji.

Makijaż i stylizacja: Agnieszka Jelonkiewicz, fotografie: Paweł Arczewski

Makijaż fashion do sesji zdjęciowych

Makijaż fashion to fantazyjny makijaż do sesji zdjęciowej na specjalne okazje. Najczęściej jest wykonywany podczas pokazów mody. Oto przykłady takich makijaży.

Makijaż i stylizacja: Agnieszka Jelonkiewicz, fotografie: Anna Grecka, modelki: Agnieszka, Marta

W pierwszym makijażu wykorzystałam pawie pióra, które uwielbiam. Oczy pomalowałam inspirując się kolorystyką pawiego pióra. Przykleiłam rzęsy wykonane z piór. Mocno podkreśliłam kości policzkowe, usta zostawiłam matowe, cieliste. Dodatkiem jest kołnierz z piór i spinka do włosów.

W drugim makijażu do sesji zdjęciowej wykorzystałam cyrkonie zestawiając je z różem. Dokleiłam fantazyjne rzęsy. Zaznaczyłam mocno kości policzkowe oraz musnęłam różem środek ust. Makijaż miał być zimny celowo zestawiony z rudymi włosami modelki. Rok 2005

Kolejny makijaż fashion jest “lodowaty”, wykonałam go tylko palcami. Twarz posmarowałam oliwką, na powiekach i rzęsach roztarłam sypki srebrny cień, zewnętrzny kącik wzmocniłam zielenią, a wewnętrzny złotem. Na kościach policzkowych roztarłam róż w kremie i “oszroniłam” usta. Metalowe, oszronione konstrukcje miały wzmacniać uczucie chłodu. Dla równowagi ostatnie zdjęcie pokazuje “piekielny” makijaż.

Następny makijaż fashion jest nieco demoniczny, pasujący do rockowych i punkowych stylizacji. Porcelanowy podkład daje dobre tło dla bardzo ciemnych oczu. Wewnętrzne kąciki oczu są czarne aż po linię brwi, zewnętrzne kąciki brązowe. Na dole przykleiłam srebrne rzęsy. Wymodelowałam kości policzkowe, usta zostawiłam cieliste, matowe.

W trzecim makijażu do sesji zdjęciowej został wykorzystany: keczup, ugotowany makaron, sztućce i… biżuteria. Pomalowałam modelce usta na krwisto czerwono, wykonałam klasyczne smoky-eyes.

Makijaż fantazyjny do sesji zdjęciowej

Makijaż: Agnieszka Jelonkiewicz, fotografie: Wojtek Kurek, modelka: Amelia

To była sesja pełna energii, we wnętrzu klubu – stąd niektóre zdjęcia mają nieco kabaretowy charakter, niczym z Moulin Rouge. Makijaż do sesji zdjęciowej utrzymałam w gamie czerwieni i czerni, celowo akcentując mocno i oczy i usta. Całość jest zbuntowana, rockowa, z przymrużeniem oka – co widać na ostatnim naszym wspólnym zdjęciu. Rok 2006.

Makijaż i stylizacja: Agnieszka Jelonkiewicz, fotografie: Piotr Wróblewski, biżuteria: Agnieszka Sachs, modelka: Agnieszka

Moja  koleżanka projektuje i wykonuje biżuterię. Potrzebowała zdjęć swojej pracy. Modelka prezentowała biżuterię, ja wykonałam makijaż, który nawiązywał kolorystyką i formą do prezentowanej kolekcji biżuterii. Rok 2011.

Makijaż do sesji zdjęciowej

Makijaż: Agnieszka Jelonkiewicz, fryzury: Dorota Rasek, fotografie: Łukasz Chodkowski

To była sesja zrobiona dla zabawy. Wymyśliłam fantazyjne makijaże, a fryzjerka uczesania, do których własnoręcznie przygotowała sznurki koralików. Pierwszy makijaż jest bardzo kolorowy. Czarna, gęsta grzywka skupia uwagę na oczach, a we włosach są kolorowe pióra. Do czerwonych piór zmieniłam makijaż na klasycznie francuski: czarny eye-liner i mocno czerwone usta.

Drygi makijaż był inspirowany Hiszpanią – do czego nawiązuje kok. Wzmocniłam rysunek brwi, oczy pomalowałam sypkimi cieniami: srebrnym, różowym, kakaowym. Do tego czarnyo eye-liner i precyzyjnie pomalowane czerwone usta. Rok 2005

W kolejnym makijażu wykorzystałam pióra. Na dolnej powiece dokleiłam kępki sztucznych rzęs. Usta pomalowałam naturalną pomadką, środek zaznaczyłam na złoto. Następny makijaż ma “etniczny” charakter i uzupełnia go fryzura z warkoczyków i koralików. Obok makijaż “księżycowy” – utrzymany w gamie bieli i srebra z długimi srebrnymi rzęsami. Całość wieńczy prawdziwie kosmiczna fryzura zdobiona koralikowymi kryształkami.

Makijaż do sesji zdjęciowej

Makijaż i stylizacja: Agnieszka Jelonkiewicz, fotografie: Wojtek Kurek, modelka: ISA

Ta sesja reklamowała odzież. Moim zadaniem było wykonanie makijażu oraz ubranie modelki. Wykorzystałam paski by urozmaicić sposób noszenia sweterków, wiązałam na różne sposoby kokardy przy golfie i pilnowałam, by rzeczy dobrze leżały na modelce. Zdjęcia były wykonane na warszawskich ulicach i w parku. Rok 2008.