Warsztaty stylu dla pań 45+ są dedykowane specjalnie tej grupie odbiorców. Ich celem jest wzmocnienie pozycji zawodowej i wyrównanie szans kobiet po 45 roku życia.

W Warszawie odbył się cykl Warsztatów Stylu dla pań 45+ pod hasłem „Zbuduj własną markę”. Warsztaty przeznaczone były dla kobiet po czterdziestym piątym roku życia z terenu Mazowsza: “45+ Aktywne, Potrzebne, Wartościowe.” Projekt trwał od stycznia do grudnia 2011*.

Warsztaty Stylu dla pań 45+ odbyły się w: kwietniu, maju, czerwcu 2011 oraz w październiku i listopadzie 2011. Cieszyły się ogromnym powodzeniem. W trakcie dwudniowych modułów prowadziłam dla każdej grupy warsztat z kolorystyki, nauki makijażu i stylizacji sylwetki. Uczestniczki poznawały: zasady operowania kolorem, doboru stroju, dodatków i biżuterii do typu sylwetki, tajniki biznesowego makijażu. W części praktycznej każda z Pań korzystała z indywidualnych porad wizerunkowych.

Widać było jak w trakcie warsztatów stylu panie zdobywając fachowe wskazówki i indywidualne porady wizerunkowe od razu wcielają je w życie. Można było zaobserwować ogromną radość, którą dawały możliwości zbudowania atrakcyjnego wyglądu. Widać było satysfakcję, gdy po poznaniu sposobów na optyczne korekty sylwetki, każda z pań mogła poradzić sobie z własnym problemem w sylwetce.

* Projekt był realizowany przez firmę BlitzProject Group w ramach współpracy z UE. Jego celem było wzmocnienie pozycji zawodowej i wyrównanie kobiet w wieku 45+ na mazowieckim rynku pracy.

Poprzedni artykułUrodziny nastolatki – lekcja stylu
Następny artykułŻyj kolorowo! – Kobiecy Karnawał
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here