Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Moda lat 20 XX wieku

Wrzesień 8 @ 10:30 - Wrzesień 9 @ 14:30

moda lat 20 XX wieku

Moda lat 20 XX wieku to warsztaty fotografii i stylizacji skierowane do młodzieży licealnej oraz seniorów. Jest to projekt realizowany przez Muzeum Historyczne Skierniewic.

Moda lat 20 XX wieku – założenia warsztatów

Założeniem warsztatów moda lat 20 XX wieku jest integracja międzypokoleniowa, zabawa modą oraz uwrażliwienie na zapis chwili, czyli na fotografię. Obecnie powszechna dostępność aparatów fotograficznych i telefonów komórkowych powoduje robienie ogromnej ilości zdjęć. Do tego dochodzi popularność mediów społecznościowych, w których obraz odgrywa najważniejszą rolę. Powoduje to, że robiący zdjęcie nie zastanawia się nad obrazem, kompozycją. W fotografii najważniejsza staje się dokumentacja chwili. Stąd warsztaty fotografii i stylizacji mają skierować uwagę fotografującego na chwilę namysłu przed zrobieniem zdjęcia. Ważne jest szukanie różnych dróg inspiracji.

moda lat 20 XX wiekuModa lat 20 XX wieku – opis warsztatów

Warsztaty składają się z trzech części: warsztatów fotograficznych, wykładu z historii mody lat 20 XX wieku i warsztatów stylu połączonych z sesją fotograficzną. Na warsztatach fotograficznych licealiści ze Skierniewic uczą się fotografii i rozwijania kreatywności. Fotografii uczy Anna Zagórska Anna Maria Zagórska Photography

Po warsztatach fotograficznych jest wykład z historii mody lat 20 XX wieku. Opowiadam uczniom i seniorom jak wyglądała moda tego okresu. Wyjaśniam i pokazuję jakie obowiązywały trendy w latach 20 XX wieku. Przybliżam  słuchaczom epokę, by ułatwić im przygotowanie stylizacji z lat 20 XX wieku.

Na kolejnym spotkaniu są warsztaty stylu, w trakcie których seniorki ubierają stylizację z lat 20 XX wieku. Uczniowie dokumentują przygotowania do sesji zdjęciowej. Po warsztatach stylu jest sesja zdjęciowa. Licealiści fotografują seniorki modelki.

Moda lat 20 XX wieku – zakończenie warsztatów

Po skończeniu warsztatów fotografii i stylizacji odbywa się internetowy konkurs fotografii. Zdjęcia zwycięzców będą prezentowane na wspólnym wernisażu w Muzeum Historycznym Skierniewic.

Cały projekt obejmuje trzy oddzielne spotkania: moda pierwszej dekady XX wieku, moda lat 20. XX wieku oraz moda lat 30. XX wieku.

Więcej informacji TU

Projekt realizowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu “Edukacja Kulturalna”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Szczegóły

Start:
Wrzesień 8 @ 10:30
Koniec:
Wrzesień 9 @ 14:30
Wydarzenie kategorie :
, ,

Miejsce

Muzeum Historyczne Skierniewic
Batorego 64J
Skierniewice, mazowieckie 96-100 Polska
+ Google Map