Damska torebka i męska teczka.

damska-torebkaCo zawiera damska torebka? Wśród panów krążą na ten temat różne opowieści, panie natomiast nie mogą się nadziwić ilości niezbędnych przedmiotów noszonych w męskich kieszeniach. Będzie więc i o damskich torebkach, i męskich teczkach, które zdecydowanie powinny „odciążyć” kieszenie koszul, spodni i marynarek.

Damska torebka

Każda kobieta ma przynajmniej kilka torebek, które nosi przy różnych okazjach: na co dzień, do pracy, na eleganckie okazje wieczorowe. O damskiej torebce sporo się mówiło i pisało, nierzadko w tonie żartobliwym. Niektórzy twierdzą, że to, co się do niej dostanie, ma małe szanse na to, żeby się z niej z powrotem wydostać. Inni zaś radzą, by kobieta wyobraziła sobie, że cała zawartość jej torebki ląduje na podłodze przed oczami kolegów z pracy – ma to rzekomo pomóc w eliminacji zbędnych przedmiotów. Jakby nie było, faktem jest, że zawartość damskiej torebki nadal pozostaje dla mężczyzn zjawiskiem tak samo zaskakującym, jak i tajemniczym. Pięknie o tym śpiewał Andrzej Sikorowski z grupy „Pod Budą”:

„(…) W torebce kobiety/ klucz do domu tramwajowe są bilety/ kłębek planów gotowych do snucia
papierosy albo guma do żucia/ portmonetka z maleńkim kasztanem/ jakiś kwit zapomniany na amen
dwie pigułki przeciwko migrenie/ w buteleczce perfumy „Marzenie”(…)
Torebka kobiety pozostanie dla mnie zawsze tajemnicą/ to jest coś jakby warkocz u komety
która właśnie przelatuje nad ulicą/ W kobiecej torebce/ Jest długopis i pomięte są przylepce
czyjś telefon pisany w pośpiechu/ I pomadka czerwona od grzechu/ Jest chusteczka bo czasem się płacze
list do nikąd bo zgubił się znaczek/ I maskotka od kogoś na szczęście (…)”.

Męska teczka

Dawno minęły czasy męskich wykrochmalonych kołnierzyków, monokli, fraków, sztuczkowych spodni czy lakierowanych butów. Jednak nadal doceniamy elegancję i wytwornych mężczyzn. Elegancki mężczyzna, którego zawodowym strojem jest garnitur, nie powinien łączyć go ze sportową kurtką typu wiatrówka czy polar, i sportowym plecakiem lub reklamówką. Dodatkiem o wiele bardziej stylowym i „poważniejszym” jest teczka.

Jak wybrać teczkę?

Warto wybrać tę z dobrej jakości skóry, bo będzie służyła przez wiele lat. Powinna być utrzymana w ciemnej kolorystyce (czarna lub brązowa), raczej sztywna – aby zachować swój kształt i nie wybrzuszać się po włożeniu do niej większej ilości papierów.

 Jest to fragment artykułu, który ukazał się w gazecie Pochodnia, Polski Związek Niewidomych, luty 2014

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *