Lata 30 XX wieku warsztat styluLata 30 XX wieku warsztat stylu dla seniorów to wydarzenie  międzypokoleniowe zorganizowane w ramach projektu “Portret i Styl”. Organizatorem całości było Muzeum Historyczne Skierniewic.

Lata 30 XX wieku warsztat stylu

Projekt zakładał integrację międzypokoleniową. Na warsztaty została zaproszona młodzież i starsi dorośli. Zadaniem młodzieży była nauka fotografii portretowej pod kierunkiem Anna Maria Zagórska Photography. lata 20 XX wiekuZadaniem dla seniorów było wcielenie się w rolę modelek i modeli. Dodatkową atrakcję stanowiło wspólne stworzenie stylizacji w duchu danej dekady – w tym wypadku w stylu lat 30 XX wieku. Aby przybliżyć modę tamtych lat wygłosiłam wykład zachęcając do zabawy modą. Na zakończenie całego projektu przewidziano konkurs fotografii oraz wernisaż nagrodzonych prac.

Lata 30 XX wieku warsztat styluLata 30 XX wieku warsztat stylu

Poniższe zdjęcia wykonali seniorom uczniowie z klas 3 i 4 Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. chor. Józefa Paczkowskiego w Skierniewicach “Mechanik” pod opieką nauczycieli: Michała Śmiechowskiego i Małgorzaty Starzec.

Projekt “Portret i Styl” był realizowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu “Edukacja Kulturalna”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Więcej o projekcie TU

Cały projekt “Portret i Styl” składał się z trzech części odpowiadających modzie XX wieku: pierwsza dekada XX wieku, lata 20 XX wieku, lata 30 XX wieku.

Poprzedni artykułWarsztat międzypokoleniowy moda lat 30 XX wieku
Następny artykułModa lat 30 warsztat stylu
Akademia Stylu Jelonkiewicz
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here