seniorki pokaz modySeniorki Pokaz Mody. Późna dorosłość nie oznacza rezygnacji z bycia atrakcyjnym. Nie ma takich reguł, które zabraniają seniorom nosić kolorowe ubrania. To nie prawda, że moda jest tylko dla młodych. Podobać się sobie to nie grzech. W każdym wieku jest miejsce na radość i zabawę. Pragnę dać starszym dorosłym radość i pokazać, że modą można bawić się w każdym wieku.

Seniorki Pokaz Mody

Pokaz mody nie jest targowiskiem próżności. Pokaz mody sprawić radość modelkom i publiczności. Powinien oderwać nas od codziennych kłopotów. Ma być dowodem, że starsi dorośli nadal potrafią być aktywni, zadbani i optymistyczni. Pokażemy światu, że wypada mieć czas tylko dla siebie.

Seniorki Pokaz Mody

Z seniorkami z Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach przygotowałam występ, którego częścią był pokaz mody. Na występ składały się piosenki, wiersze, krótkie scenki które trzeba było odegrać. Próby trwały cały tydzień. Efekt można zobaczyć na filmie. Publiczność bardzo dobrze bawiła się, oklaskom i śmiechom nie było końca. Ale najważniejsze, że występujące seniorki pokonały strach i z wielką radością bawiły się modą i odgrywanymi rolami.

Seniorki Pokaz Mody

Moda nie jest obowiązkiem, ani religią. Powinna być tylko propozycją, zachętą do tworzenia nowych odsłon swojego wizerunku. W ten sposób traktowałyśmy modę podczas występu. Efekty można zobaczyć na filmie poniżej.

Stereotypy postrzegania starszych dorosłych

Niestety nadal się słyszy, że “w pewnym wieku” to już nie wypada ubierać się kolorowo. Że to wstyd wyglądać inaczej niż jest to ogólnie przyjęte przez społeczeństwo. Że taki wizerunek ośmiesza. Nam w Polsce jest głęboko wdrukowane poczucie wstydu i oceny. Cały czas się obawiamy: “co ludzie powiedzą?”. Te stereotypy powodują wykluczanie starszych dorosłych ze społeczeństwa. Nie powinno tak być. Warto zmienić sposób myślenia i postępowania, żeby zapobiec wykluczaniu osób późnej dorosłości ze społeczeństwa.

Ludzie starsi mają ogromny potencjał. Dlatego warto dbać o siebie. Warto być kolorowym, jak się ma na to ochotę. Nie warto narzekać, że jestem już stara lub stary. Nie warto odpuszczać i wykluczać się ze społeczeństwa.

 

Poprzedni artykułChopin miłość muzyka moda. Festiwal Muzyki Romantycznej
Następny artykułSeniorzy występy
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here