Ośrodek Kultury Ochoty w Warszawie

    0
    81
    Ośrodek Kultury Ochoty referencje

    Pani Agnieszka Jelonkiewicz założycielka Akademii Stylu współpracuje z Ośrodkiem Kultury Ochoty od 2021 roku. W tym czasie przeprowadziła dla słuchaczy Klubu Kultury Seniora OKO wiele wykładów z historii mody i historii sztuki.

    W Galerii Pod Okiem przybliżała nam sylwetki ciekawych osób ze świata mody. Opowiadała miedzy innymi o Antonim Cierplikowskim – fryzjerze z Sieradza, który podbił Francję, a potem cały świat, Jadwidze Grabowskiej, której kreatywność zmierzyła się z powojenną szarzyzną i która założyła Modę Polską. Słuchaliśmy o stylu ubierania się w PRL-u, o zmianach zachodzących w modzie, sztuce użytkowej, architekturze, wystroju wnętrz w poszczególnych jej dekadach. Pani Agnieszka w fascynujący sposób przybliża życie codzienne w poprzedniej epoce i niezwykłą kreatywność Polaków w dobie braku wszystkiego.

    Równie interesująco Pani Agnieszka Jelonkiewicz opowiada o historii mody od czasów starożytnych po dzień dzisiejszy. Wykład o Fryderyku Chopinie zatytułowany „Czy Chopin był dandysem?” zadziwił nas wnikliwym potraktowaniem tematu i spójnością wątków wokół życia i mody 1 połowy XIX w.

    W 2022 Pani Agnieszka Jelonkiewicz, odpowiadając na potrzeby słuchaczy, zdecydowała się przygotować przekrojowy cykl wykładów dotyczących historii sztuki, pod nazwą „Zarys historii malarstwa”. Do tej pory w Galerii Pod Okiem odbyły się trzy wykłady: o europejskim malarstwie w średniowiecza, renesansu i baroku. Wszystkie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Doceniam bogaty materiał zdjęciowy, towarzyszący każdemu z wykładów, który urozmaica i ułatwia słuchaczom przyswojenie bogatej treści.
    Bywalcy ww. spotkań wyrażają wdzięczność za możliwość poszerzenia horyzontu pojęciowego z dziedziny malarstwa europejskiego oraz chęć uczestnictwa w kolejnych wykładach dotyczących historii mody i sztuki prowadzonych przez Akademię Stylu Agnieszki Jelonkiewicz.

    W oparciu o opisane przeze mnie doświadczenie współpracy polecam Panią Agnieszkę Jelonkiewicz jako profesjonalną historyczkę sztuki, realizatorkę różnorodnych projektów kulturalno-społecznych oraz autorkę barwnych opowieści o historii higieny, mody i sztuki.

    Dyrektor Ośrodka Kultury Ochoty
    Alicja Brudło

    Poprzedni artykułMonnari Trade S.A.
    Następny artykułZespół Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego Pruszków
    Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
    Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.