Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pallottiego w Ożarowie Mazowieckim

  0
  382
  savoir-vivre dla dzieci

  W dniu 4-5 marca 2021 w Szkole Podstawowej im. Wincentego Pallottiego w Ożarowie Mazowieckim odbyły się warsztaty z savoir-vivre’u dla dzieci. W zajęciach brali udział uczniowie z klas I-III (55 uczniów).

  Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się co to znaczy savoir-vivre, co to znaczy, że ktoś jest dobrze wychowany, jak zachowuje się osoba dobrze wychowana, czym jest kultura osobista i co to są dobre maniery.

  Pierwszego dnia, w trakcie ćwiczeń, dzieci odgrywały różne scenki. W praktyce poznawały zasady mówienia dzień dobry, sposoby przedstawiania się i podawania ręki, zasady kto komu mówi „dzień dobry” i kto komu pierwszy podaje rękę.

  Na drugim spotkaniu uczniowie uczyli się zasad zachowania przy stole. Poznali mowę ciała – dowiedzieli się jak elegancko siedzieć przy stole, co zrobić z rękami. Ćwiczyli siadanie do stołu, przysuwanie i odsuwanie krzesła. Uczyli się jak prawidłowo nakryć do stołu: układali talerze, serwetki, sztućce. Dowiedzieli się czym jest „mowa sztućców” i jak jeść posiłki.

  Pani Agnieszka Jelonkiewicz potrafiła zaangażować uczniów do ćwiczeń i odgrywania scenek. Oceniamy współpracę z p. Agnieszką Jelonkiewicz jako wysoce zadowalającą i godną polecenia. Rekomendujemy Akademię Stylu Agnieszki Jelonkiewicz.

  Poprzedni artykułAkademia 55+
  Następny artykułMiędzynarodowa Konferencja Naukowa “Wyzwania współczesnej gerontologii”
  Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
  Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.