Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Marka osobista w biznesie

Listopad 8 @ 17:00 - 19:00

marka osobista w biznesie

Marka osobista w biznesie i savoir-vivre ubioru, czyli zasady etykiety wspierające budowanie profesjonalnego wizerunku to szkolenie zarówno dla osób reprezentujących firmę (Zarządu, kadry kierowniczej, menedżerów, handlowców, pracowników administracji) jak i osób zainteresowanych doskonaleniem swoich umiejętności w zakresie kreowania profesjonalnego wizerunku biznesowego i właściwej autoprezentacji.

Pierwsze wrażenie a marka osobista w biznesie

Dziś nienaganna autoprezentacja jest obowiązkowym uzupełnieniem zawodowych kwalifikacji. Strój, wedle zasad dress code’u, jest elementem szacunku wobec współpracowników, jak i klientów. Obecnie ogromne znaczenie odgrywa efekt pierwszego wrażenia. Te zaledwie kilkanaście sekund, w trakcie których obserwujemy drugą osobę może wpłynąć na nawiązanie wzajemnych relacji lub na nie nawiązanie ich w ogóle. Na podstawie wizerunku określamy miejsce w społeczeństwie i grupę zawodową. Stale więc rośnie rola ubioru. Jednocześnie dziś w dziedzinie stroju mamy wolność na skalę dotychczas nieznaną.

Elegancja i dobre maniery w biznesie

W świecie biznesu ważna jest: pewność siebie, profesjonalizm, autorytet, wiarygodność i dobre maniery. Jest to szczególnie ważne w przypadku zawodu zaufania publicznego jakim jest radca prawny. Obecnie coraz częściej stawia się na dobre relacje i kulturę osobistą pracowników, co buduje markę firmy. Dlatego tak ważna jest elegancja i dobre maniery. Obecnie dużą popularnością cieszą się szkolenia z dress code’u i etykiety w biznesie udoskonalające wizerunek pracowników. Wizerunek w biznesie, profesjonalna autoprezentacja, tworzenie marki osobistej należą dziś do najchętniej zgłębianych zagadnień nie tylko przez osoby występujące publicznie. Niezbędne są wszystkim, którym zależy na dobrej prezencji będącej dziś niezbędnym uzupełnieniem zawodowych kompetencji.

Szkolenia z dress code’u i etykiety w biznesie

Bywają sytuacje, w których szczególnie ważne jest zrobienie dobrego wrażenia – tak wiele od tego zależy. Wówczas najbardziej docenia się nienaganne maniery i profesjonalną autoprezentację. Szkolenie uczy zasad dobierania właściwego stroju na odpowiednią okazję. Podkreśla rolę wizerunku – marki osobistej w biznesie, przedstawia zasady profesjonalnego dress code’u, ilustruje zależność pomiędzy wizerunkiem profesjonalisty a etykietą.

Wygląd zewnętrzny a marka osobista w biznesie

Pewność właściwej autoprezentacji, stroju odpowiednio dobranego do sytuacji, dobrze leżącego na sylwetce pozwala na zachowanie swobody bez dręczących wątpliwości typu: „Czy dobrze wyglądam? Czy właściwie się ubrałam/-em? Co powinnam/-nienem teraz zrobić?” Wygląd zewnętrzny oraz umiejętności interpersonalne już nie wystarczą do zbudowania profesjonalnego wizerunku. Niezbędna jest znajomość i umiejętność wykorzystania zasad savoir vivre umożliwiających swobodne zachowanie się w różnych sytuacjach. W oparciu o filozofię savoir vivre poznasz jak swoim zachowaniem, wyglądem, mową i sposobem bycia stać się profesjonalistą!

Celem szkolenia jest: zbudowanie silnej marki osobistej w biznesie, profesjonalnej autoprezentacji i eleganckiego wizerunku w pracy.

Szczegóły

Data:
Listopad 8
Czas:
17:00 - 19:00
Wydarzenie kategorie :
, ,

Miejsce

OIRP w Muzeum Regionalnym
ul. Piłsudskiego 1
Siedlce, mazowieckie 08-110 Polska
+ Google Map