Garderoba klasyczna

garderoba-klasycznaGarderoba klasyczna od razu kojarzy się z perfekcją wykonania stroju i dbałością o każdy jego szczegół. Siłą klasyki jest jej ponadczasowość i niezależność od chwilowych kaprysów mody.

Garderoba klasyczna i supermarket

Dziś moda się globalizuje i ujednolica. Ale też… coraz bardziej powszednieje. Można ją spotkać nie tylko na stronach ekskluzywnych magazynów. Trafia też „pod strzechy” katalogów wysyłkowych – często na nie najwyższym poziomie – ale za to, dostępnych dla każdego i wszędzie. Nawet w supermarkecie.

Styl w supermarkecie

W natłoku ofert handlowych nie budzi już zdumienia moda sprzedawana obok żywności, mebli, czy kosmetyków. Moda „z hipermarketu” jest tania, a więc szybko znika z półek, mimo że jej jakość pozostawia wiele do życzenia. Obserwując ludzi podobnie ubranych, w powszechnie dostępną odzież, można odnieść wrażenie, że współczesny rynek odzieżowy lansując bylejakość ośmiesza modę. Jak więc mądrze kompletować garderobę do pracy? W tej sytuacji, jedynym ratunkiem jest powrót do cenionych od dawna wartości typu: klasyka, elegancja, szyk i dobra jakość.

Klasyka, szyk, elegancja

Garderoba klasyczna od razu kojarzy się z perfekcją wykonania stroju i dbałością o każdy jego szczegół. Siłą klasyki jest jej ponadczasowość i niezależność od chwilowych kaprysów mody. Klasyka była (i jest) gwarantem garderoby eleganckiej, spokojnej, trwałej, o doskonałej linii. Klasyka nigdy nie była (i nie jest) łączona z bylejakością, marnym szyciem i kiepskim krojem.

Czy styl klasyczny musi być nudny?

Nie można powiedzieć – jak sądzą niektórzy – że klasyka „trąci myszką”, jest monotonna, czy nudna. Współczesna klasyka adaptuje nowości tkaninowe, zapewniające komfort i wygodę w noszeniu ubrań. Wiele części garderoby tzw. „ciężkiej” typu: marynarka, płaszcz, żakiet, garnitur, szytych z dobrej jakości tkanin, dzięki nowoczesnym wkładom przestały zasługiwać na to miano, bo są lekkie jak piórko, a na dodatek miękkie i miłe w dotyku. Łączą więc w sobie dobrą jakość z urodą i funkcjonalnością.

Współczesny styl klasyczny

garderoba-klasycznaZachowuje nienaganny krój wykorzystując najnowsze techniczne wynalazki. Dzięki temu wyzbyła się sztywności i ciężkości. Stała się bardziej wygodna, funkcjonalna i przyjemna w noszeniu. Poza tym, dopuściła zestawianie garderoby z różnych pojedynczych rzeczy i tym samym odebrała monopol jednolitym garniturom i kostiumom. Współczesna klasyka zezwala też na mieszanie różnych deseni dając tym samym pewien rodzaj swobody w zestawianiu strojów. Umożliwia to urozmaicenie garderoby i pozwala w pewnym stopniu na zindywidualizowanie wizerunku.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie VIP, sierpień 2013

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *