Męska teczka do pracy

Męska teczka to elegancki dodatek pracującego mężczyzny.

Elegancki mężczyzna

Mężczyzna o odpowiedniej prezencji jest zadbany, ubrany stosownie do sytuacji i zapewne cechują go nienaganne maniery. Jednym słowem jest człowiekiem eleganckim, swobodnie porusza się w różnych środowiskach i sytuacjach. Swobodę tę między innymi zawdzięcza brakowi wątpliwości odnośnie swojego wizerunku. Głowy nie zaprzątają mu myśli typu: „czy odpowiednio się ubrałem?” lub „co powinienem teraz zrobić?”

Wizerunek mężczyzny w pracy

Dziś, na całym świecie przyjęte jest, że mężczyzna pracujący zawodowo ma właściwą prezencję. W szczególności dotyczy to osób występujących publicznie, mających wpływ na naszą rzeczywistość, prawo, czy finanse. Od tej grupy zawodowej wręcz wymaga się, aby jej zachowanie i wizerunek kojarzyły się z profesjonalizmem, sumiennością, rzetelnością i wysoką kulturą osobistą.

Męska elegancja

Dawniej elegancja była zawsze obecna na salonach. Dotyczyła przede wszystkim dnia codziennego, a nie tylko świąt, wymagała taktu, manier – a nie tylko wyglądu. I mimo tego, że czasy męskich wykrochmalonych kołnierzyków, monokli, fraków, sztuczkowych spodni, czy lakierowanych butów już dawno minęły, to nadal doceniamy elegancję i eleganckich mężczyzn. A tych cechuje umiar i harmonia całości: od stóp do głów.

Męska teczka. Dodatki w męskim wizerunku

W męskim wizerunku równie istotną rolę odgrywają dodatki, a jak wiadomo: „diabeł tkwi w szczegółach…” W grupach zawodowych ceniących sobie wysoką jakość staranny dobór dodatków i troska o ich wygląd stają się sprawami wielkiej wagi. Jednak dobrej jakości nie można kojarzyć z przesadnym luksusem, a tego ostatniego z dobrym smakiem i elegancją.

Męski strój biznesowy

Ma określone reguły, trudno sobie wyobrazić mężczyznę w garniturze i sportowej kurtce typu wiatrówka lub polar, czy w garniturze i z torbą na ramię albo reklamówką zamiast odpowiedniej na tę okazję teczki. Mimo tego, czasem widuje się takich panów. Jest to pomieszanie stylów, które nie zdarza się nigdy eleganckiemu mężczyźnie.

Męska teczka do pracy

Często pierwszym krokiem, u pracującego mężczyzny poważnie traktującego swoją karierę zawodową, jest zakup teczki. Teczka jest o wiele bardziej stylowa i „dojrzała” od torby czy plecaczka. Warto wybrać teczkę z dobrej jakości skóry, która będzie mogła służyć przez wiele lat. Teczka powinna być w ciemnej kolorystyce (czarna lub brązowa), raczej sztywniejsza – aby zachować swój kształt i nie wybrzuszać się po włożeniu do niej większej ilości papierów. Chociaż, przeważnie im wyższe stanowisko się zajmuje, tym mniej rzeczy się ze sobą nosi.

Fragment ten jest częścią artykułu, który ukazał się w gazecie Temidium, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, lutym 2013

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *