Ikony stylu w XX wieku

Tajemnice piękna

Ikony stylu w XX wieku to z pewnością najlepiej ubrane kobiety (co ciekawe urodzone tego samego roku): Audrey Hepburn, Jacquline Kennedy, Grace Kelly. Do tego grona należy wpisać jeszcze księżną Dianę. Styl tych kobiet poprzez prasę, kino, telewizję wywarł wpływ nie tylko na wąskie grono osób, ale stał się inspiracją dla milionów pań. W czym tkwiła ich tajemnica piękna? Przyjrzyjmy im się bliżej.

Audrey Hepburn (1929-1993)

aktorka, modelka i działaczka humanitarna. Jej kreacja w „Śniadaniu u Tiffaniego” jest jedną z najbardziej znanych i słynnych ról w historii kina amerykańskiego. Muza i przyjaciółka projektanta Huberta de Givenchy. Jej styl – w przeciwieństwie do wizerunku Marylin Monroe – był bardzo dziewczęcy, prosty i świeży. Od razu znalazł miliony naśladowczyń.

Jacquline Kennedy (1929-1994)

żona 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna F. Kennedy’ego, a potem magnata finansowego Aristotelisa Onasisa. Ikona mody lat 60. I 70. XX wieku. Jej styl cechowała prostota. Chętnie nosiła stroje m.in. Coco Chanel, Giorgio Armaniego, Caroliny Herrery, Valentino. Zapoczątkowała modę na sukienki o szerokich ramiączkach z wycięciem w łódkę i dopasowane w talii.

Grace Kelly (1929-1982)

aktorka, laureatka Oscara za rolę w filmie „Dziewczyna z prowincji”, żona księcia Rainiera III, księżna Monako. Ikona stylu, podobnie jak Audrey Hepburn na co dzień wybierała klasyczną elegancję: spodnie rybaczki, płaskie buty i jedwabna chustka na głowie. Zawsze wyglądała szalenie szykownie. Chętnie nosiła ubrania od Yeves Saint Laurenta, Diora i Givenchy. Jej imieniem została nazwana torebka Hermesa, którą zasłaniała brzuch przed paparazzi chcąc ukryć że jest w ciąży.

Tajemnica stylu

W czym tkwiła ich tajemnica piękna? Z pewnością nie podążały tylko ślepo za modą, dostosowując do niej zawartość swoich szaf. Kobiety te zawsze kierowały się swoją osobowością przy wybieraniu trendów sezonu. Trzonem ich garderoby była klasyka – powtarzająca elementy które zawsze były i będą modne. Dodając do niej szczyptę indywidualizmu oraz pewnego novum (awangardy) tworzyły całość nierzadko wyznaczającą nowe kierunki, zawsze godną naśladowania.

Artykuł ukazał się na portalu Kobiece Pasje, maj 2015

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *