Beret czy kaszkiet.

2
929
Beret czy kaszkiet? Jakie nakrycie głowy wybrać?

Beret czy kaszkiet – jak wyglądać elegancko? Nie można być częściowo eleganckim. Elegancja wymaga spójności całości. Niepasujące dodatki (zbyt ozdobne, w za dużej ilości, źle dobrane) zdekomponują całość. Dodatki w o wiele większym stopniu niż fason stroju, potrafią stworzyć jego styl. Sztuka doboru dodatków nie musi być trudna.

Dodatki tworzą styl. Strefy dodatków

beret-czy-kaszkiet-2Wyróżniamy cztery strefy, w których kobiety noszą dodatki. Pierwsza strefa to głowa i ramiona. Tu jest miejsce na nakrycia głowy typu: kapelusz, beret czy kaszkiet, chustka, kaptur, turban… Ponadto charakteru dodają okulary (nie tylko słoneczne) i biżuteria: kolczyki, naszyjniki, broszki. Oprócz tego, w okolicy głowy i ramion nosi się też przecież apaszki, szale i szaliki, poncza.

Nakrycia głowy – jakie wybrać?

Dziś na głowie można mieć wszystko. Funkcjonalizm często zwycięża nad estetyką. Z jednej strony nie ma się co dziwić, bo fantazyjnego kapelusza z dużym rondem nie założymy przecież ani do autobusu, ani samochodu, ani do pracy. To dlatego dziś nakrycia głowy zmniejszyły się i „zmiękczyły” oraz stały na tyle praktyczne, że można je w razie potrzeby po prostu schować do torby lub kieszeni. Tak zdobył popularność beret czy kaszkiet właśnie.

Beret czy kaszkiet

Beret nie jest oficjalny i nadaje się niemal na każdą okazję. Jako nakrycie głowy jest bardzo plastyczne i podatne na zmianę formy. Często jest noszony przez modelki na pokazach mody.  Beret może być ozdobiony pomponem lub mieć tak zwaną „antenkę”, może być noszony na bakier, nasunięty na czoło lub do tyłu – wszystko zależy od fantazji jego właściciela…

Wybierając – beret czy kaszkiet

beret czy kaszkietDamski kaszkiet może być kolorowy, wzorzysty, a nawet ozdabiany klamerką, czy guzikiem . Stanowi gustowne wykończenie stroju w stylu nieco mniej formalnym. Jest idealny na jesień, pasuje i do kurtki, i do grubszej marynarki z szalem.

Fragment ten jest częścią artykułu, który ukazał się w gazecie Temidium, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, kwiecień 2014

Poprzedni artykułStyl mniej formalny
Następny artykułIdeał piękna – jaki jest?
agnieszka
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie już od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam tylko, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam sobie zawód, który u nas jeszcze nie istniał. Podobnie nie było zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

2 KOMENTARZE

  1. zgadzam się, że własny styl świadczy o dojrzałości.
    Moim zdaniem poznanie podstaw kolorystyki i wizażu to zasadnicza sprawa a potem jest już tylko łatwiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here