Jak kupić męską koszulę?

0
860

jak-kupic-meska-koszuleJak kupić męską koszulę? Kilka słów o doborze koszuli i charakterze mężczyzny…

Jak kupić męską koszulę? Styl klasyczny

Pan preferujący styl klasyczny, ale połączony z odrobiną luzu, świetnie odnajdzie się w koszuli w delikatny wzór (drobna kratka, paski) z kołnierzykiem zapinanym na guziczki. Do tego kołnierzyka nie jest wymagany krawat. Koszula może być biała lub piaskowa w kolorową krateczkę lub paski.

Jak kupić męską koszulę? Styl mniej formalny

Mężczyzna preferujący zdrowy styl życia, z zacięciem „ekologicznym”, będzie się dobrze czuł w bawełnianej koszuli, w gamie kolorów które można zaczerpnąć z natury. A więc pustynne piaski i beże, barwy sawanny, brązy, jodłowe zielenie, khaki. Styl safari lub militarny będzie dobrym wyborem. Doskonałą inspiracją przy wyborze koszuli może być Robert Redford w „Pożegnaniu z Afryką”.

Jak kupić męską koszulę? Styl sportowy

Mężczyzna sportowiec (choćby tylko duchem) nie ubierze koszuli w kwiaty, ani bladoróżowej. Z przyjemnością natomiast założy koszulę w dużą kratę, lub koszulę dżinsową. W obu wypadkach będzie mógł podwinąć rękawy i czuć się swobodnie, tak jak lubi.

Mężczyzna liryczny (są jeszcze tacy!)

Mężczyzna liryczny (są jeszcze tacy!) nie spojrzy na koszulę w agresywnych kolorach typu: pomarańcz, czy czerwień. Do niego będą pasować barwy jogurtowe w delikatny wzorek.

Mężczyzna modny (lubiący eksperymenty), z zacięciem artystycznym

Nie pogardzi koszulą w zdecydowanym kolorze. Na przykład: czarna w czerwono-zieloną krateczkę, biała w szerszy żółty pionowy paseczek, lawendowa w granatową kratkę. Idealnym wyborem będzie też kolorowa koszula z białym kołnierzykiem i białymi mankietami zapinanymi na spinki.

Kilka słów o kołnierzyku koszuli

Kupując koszulę nie można zaniedbać kołnierzyka! Ten element w koszuli jest bardzo istotny. Kołnierzyk jest najbliżej twarzy, a poza tym jest elementem najbardziej widocznym (czy spod swetra, czy spod marynarki). Kołnierzyk powinien być dobrany pod względem numeru, jak również powinien pasować kształtem do twarzy mężczyzny!

Kołnierzyk koszuli dla mężczyzn pełnych twarzach

Najlepiej będzie pasować kołnierzyk o wąskich, ostrych rogach. Niedobrym wyborem będzie z kolei szeroko rozłożony kołnierzyk.

Kołnierzyk koszuli dla mężczyzn o twarzach szczupłych, pociągłych

Tu będzie pasować koszula z kołnierzykiem o szeroko rozłożonych rogach. Powinno się zaś unikać mocno spiczastego kołnierzyka (za bardzo wyszczupli).

Artykuł ukazał się na portalu Wyspa Kobiet w grudniu 2009.

Poprzedni artykułJak kupić męskie skarpetki?
Następny artykułMęski sweter. Jaki kupić?
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here