Jak odnaleźć swój styl?

0
2254
czy masz swój styl

Swój styl – czy masz? Jak to jest – zastanawiasz się czasem – jak ona to robi, że zawsze dobrze wygląda? – myślisz. Na pewno masz wśród znajomych parę osób, które zawsze dobrze wyglądają. Pewnie podoba Ci się też styl kilku osób znanych publicznie. Zazwyczaj wybierasz sobie kogoś takiego na wzór, podpatrujesz jak się ubiera i masz inspirację do tworzenia własnego wizerunku.

Jak stworzyć swój styl?

Do historii przeszło wiele kobiet określanych mianem „ikon stylu”. W wieku XX były to chociażby: Audrey Hepburn, księżna Diana, Jacqueline Kennedy Onassis, Grace Kelly. I nie wszystkie z nich były idealnie piękne. Audrey Hepburn miała bardzo duży nos, co nie dobrze wyglądało na zdjęciach, czy w filmie. Poradzono jej żeby nos „zrównoważyć” mocno zaznaczonymi, szerokimi brwiami, które stały się dla niej bardzo charakterystyczne.jak stworzyć swoj-styl

Jacqueline Kennedy miała krótką bródkę, dodatkowo mocno wystającą do przodu i kanciaste szczęki. Znakomicie ukrywała to fryzura do wysokości żuchwy, lekko podniesione włosy na czubku głowy oraz toczki jeszcze podwyższające i wydłużające twarz. Poza tym, jest bardzo mało fotografii na których Jacqueline Kennedy jest z profilu.

Nie piszę tego nikomu na pociechę, tylko żeby uświadomić że każdy człowiek ma coś ładnego i mniej ładnego w swoim wizerunku, czy figurze. I mimo tych “niedociągnięć” może stać się wzorem elegancji, ikoną stylu godną naśladowania.

Gwiazdy kina i swój styl

Jest także wiele gwiazd kina z XX wieku, które zanim stały się boginiami srebrnego ekranu przeszły wiele operacji plastycznych typu: zbijanie kości policzkowych, wycinanie żeber. Należały do nich m.in.: Marylin Monroe, Marlena Dietrich. Ta ostatnia znakomicie zdawała sobie sprawę z roli wizerunku, wiedziała który profil ma lepszy. Miała świadomość, że ma duże dłonie więc występowała w rękawiczkach i piękne nogi – które umiała wyeksponować. Mówi się o Marlenie Dietrich, że świadomie potrafiła kreować swój wizerunek.

Farbowanie włosów – jak znaleźć swój styl

Całkowita zmiana koloru włosów wśród gwiazd należała do zabiegów najmniej inwazyjnych. A poddały się jej Marylin Monroe, która była szatynką z natury. Rita Hayworth z brunetki stała się ognistorudą pięknością. A nie było to łatwe zadanie, bo włosy miała gęste, na dodatek bardzo szybko jej rosły. Wymagało to więc regularnego i częstego farbowania ze względu na widoczne czarne odrosty.

Z kolei Marlena Dietrich zdecydowała się na „modny” platynowy blond na włosach. A żeby taki uzyskać, dodatkowo przed zdjęciami osypywała włosy sproszkowanym złotem, żeby lepiej błyszczały. Krążyły plotki, że po tym zabiegu dokładnie zamiatano podłogę…
Zostawmy jednak gwiazdy i ich przywileje. Niech nam błyszczą na filmowym firmamencie, a my zastanówmy się w czym tkwi tajemnica dobrze ubranych kobiet?

Tajemnica dobrze ubranych kobiet

Jednym ze składników dobrego wyglądu jest strój pasujący do osobowości, czyli taki który pozwala Ci czuć się swobodnie. Poza tym strój powinien też pasować do Twojej sylwetki. Czyli: podkreślać Twoje atuty (każdy je ma!) i umiejętnie ukrywać to, czego nie chcesz pokazać. Twoje ubranie powinno też pasować do okoliczności na jakie je zakładasz oraz do… metryki.

swoj-stylUbranie stylowej kobiety

Elegancja wymaga też dyscypliny. Ubranie stylowej kobiety jest zawsze zadbane i dobrej jakości. Posiadanie stylu zobowiązuje. Nie ma nic wspólnego z bylejakością. Stylową kobietę cechują też nienaganne maniery.

Dobrze jest mieć swój styl.

Swój styl pomaga Ci się wyróżnić, jest Twoim znakiem firmowym, elementem Twojej marki osobistej. Zachęcam wszystkie Panie do poszukiwania swojego stylu. Warto!

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie Law Business Quality w październiku 2016

Poprzedni artykułChustka na głowę
Następny artykułMęski kapelusz – męskie nakrycia głowy
Akademia Stylu Jelonkiewicz
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here