Męska analiza kolorystyczna

0
571

Męska analiza kolorystyczna ułatwia dobór i zestawianie ubrań do pracy. W męskim wizerunku, poza odpowiednio skrojonym garniturem, dobrze dobraną koszulą i krawatem oraz czystymi butami ważną rolę odgrywa też kolor. Umiejętne zestawienie kolorystyczne koszuli z krawatem pomoże stworzyć za każdym razem inny wizerunek. Może dodać oryginalności, może podkreślić profesjonalizm, czy też stworzyć bardziej przyjazny wizerunek.

meska-analiza-kolorystycznaProfesjonalny wygląd mężczyzny w pracy

Kto z nas nie lubi czuć się atrakcyjnie? Kto nie chciałby mieć pewności, że właściwie się prezentuje? Każdy z nas zarówno lubi się podobać, jak i chętnie przebywa z osobami, które uznaje za atrakcyjne i zadbane. Co więcej, osobom o właściwej prezencji przeważnie przypisujemy pozytywne cechy: choćby profesjonalizm, sumienność, czy odpowiednie kompetencje.

Kolor w męskim wizerunku biznesowym, analiza kolorystyczna dla mężczyzn

Dobierając garderobę biznesową warto jest zwrócić uwagę na jej kolorystykę –  zgodnie z zasadami indywidualnej analizy kolorystycznej. W zależności od tego jaki “typ kolorystyczny” się prezentuje wybiera się ciepłe lub zimne barwy swoich ubrań.

Męska analiza kolorystyczna – instrukcja obsługi męskiej garderoby

Znajomość swojego typu kolorystycznego jest bardzo przydatna przy komponowaniu rzeczy w swojej garderobie. Wszyscy panowie przechodzący przez blok konsultacji kolorystycznych są bardzo zadowoleni z możliwości poznania jasnych zasad określających czego powinni unikać, a co stosować by zbudować odpowiedni wizerunek. Wielu mężczyzn traktuje te reguły jak specyficzną „instrukcję obsługi” własnej szafy.

Analiza kolorystyczna dla mężczyzny – pomoc przy zakupach

Warto wspomnieć, że wiedza kolorystyczna jest bardzo pomocna przy robieniu zakupów. Po pierwsze trwają one krócej, a po drugie są bardziej efektywne – panowie nabywają tylko to, co jest dla nich odpowiednie. Pozostaje mi więc życzyć wszystkim panom zdobycia tych właśnie korzyści. A poniżej opisy dwóch męskich typów kolorystycznych.

Mężczyzna o ciepłym typie kolorystycznym “wiosna”

Mężczyzna „wiosna” jest blondynem, ma jasną oprawę oczu (brwi, rzęsy). Jego włosy mają najczęściej kolor miodu lub są marchewkowo-rude. Pan „wiosna” ciężko znosi opalanie i często ulega poparzeniom słonecznym. Najczęściej panowie ci mają oczy szaroniebieskie, zielonkawe i złotoorzechowe.

męska-analiza-kolorystycznaMężczyzna o ciepłym typie kolorystycznym “jesień”

Mężczyzna „jesień” ma włosy ognistorude lub brązowe. Pan o jesiennym typie urody ma  także bardzo jasną skórę. Opala się z trudem, przybierając najpierw kolor czerwony. Oczy u panów „jesieni” najczęściej są ciemne: piwne, brązowe, orzechowe, ale bywają też jasne: niebieskie, stalowoszare, niebiesko-zielone.

Jest to fragment artykułu, który ukazał się w magazynie VIP, wrzesień 2012

Poprzedni artykułDefinicja elegancji
Następny artykułLouis Vuitton jesienna kolekcja
agnieszka
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie już od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam tylko, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam sobie zawód, który u nas jeszcze nie istniał. Podobnie nie było zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here