Kreowanie wizerunku biznesowego – to cykl szkoleń i konsultacji dla Zarządu i pracowników firm. Profesjonalna autoprezentacja, silna marka osobista to najbardziej popularne zagadnienia szkoleń z kreowania wizerunku biznesowego. Polecam je osobom występującym publicznie oraz wszystkim, którym zależy na dobrej prezencji w pracy.

dress code szkoleniaTwój wygląd w pracy

Wygląd w pracy powinien pasować do wizerunku firmy, którą się reprezentuje. I tak na przykład: pracownicy banku są „przedłużeniem” eleganckiej fasady banku. Ich wizerunek, tak jak sam bank, powinien kojarzyć się z fachowością, zaufaniem i profesjonalizmem.  Podobnie jest w przypadku zawodów “zaufania publicznego”: prawnicy, radcy prawni powinni cechować się: pewnością siebie, profesjonalizmem, autorytetem, wiarygodnością i nieskazitelnymi manierami. I taki powinien być ich wizerunek w pracy.

Twój biznesowy wizerunek to ważny komunikat

Kompetencje, sumienność, dobre maniery, których oczekuje się od ludzi biznesu nie uznają nonszalancji w sposobie bycia i ekstrawagancji w ubiorze. Kreując schludny i dostosowany do sytuacji wizerunek biznesowy wyraża się szacunek wobec kolegów w pracy, ale przede wszystkim wobec klientów. Wizerunek biznesowy jest bardzo ważnym komunikatem. Zarówno kształtuje, jak i utrwala obraz pracownika. Zapadając głęboko w świadomość klienta – odbiorcy. Warto – dzięki kreowaniu wizerunku biznesowego – ułatwić innym jak najlepsze zapamiętanie swojej osoby.

Dress code jako zbiór reguł

Dawniej etykieta ubioru – czyli wygląd stroju był uzależniony od czynników klimatycznych i terytorialnych. W przeszłości o kolorze, kroju i gatunku materiału, z którego miało być uszyte ubranie, decydowało prawo i podział społeczeństwa na klasy. Obecnie mamy korporacyjną uniformizację – dress code – który także dzieli pracowników na poszczególne szczeble rozwoju zawodowego. W dużych korporacjach nowo przyjęci pracownicy przechodzą obowiązkowe szkolenia z zakresu kreowania wizerunku biznesowego i etykiety ubioru.

Obecnie kanony stroju są trudniejsze do odczytania, bo nasze stroje – podobnie jak obyczaje – ulegają ujednoliceniu. Dlatego poszukując konkretnych i uniwersalnych reguł definiujących podział strojów na oficjalne, typu biznesowego, mniej formalne typu casual, czy prywatne lub odświętne, można znaleźć się w kłopotliwym położeniu. Dziś umiejętność dobierania stroju odpowiednio do sytuacji, często opiera się na własnym doświadczeniu. Dlatego powstał dress code – kreowanie wizerunku biznesowego. Ten zbiór reguł jak ubierać się do pracy ma ułatwić nam stworzenie profesjonalnego wizerunku w pracy, bez możliwości popełnienia gafy.

Poprzedni artykułDress code wizerunek w pracy
Następny artykułDress code dobór kolorystyki ubrań
Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz
Jestem historyczką sztuki, trenerką i konsultantką wizerunku. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Szkolę Zarząd, przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i stylistką. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią mody, historią sztuki, stylizacją, modą, kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Zostałam też odznaczona statuetką "Kobieta z Marką 2023" w kategorii kultura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here