Wernisaż prac młodzieży projektu “Portret i Styl” stanowił zakończenie całego cyklu warsztatów fotograficznych i warsztatów stylu. Projekt trwał od czerwca do września 2021. Był to projekt międzypokoleniowy skierowany do młodzieży szkolnej oraz seniorów. Patronat nad całością sprawowało Muzeum Historyczne Skierniewic.

Wernisaż prac młodzieży

W trakcie trzech cykli warsztatów młodzież pracowała z seniorami. Każdy warsztat był poświęcony innej dekadzie mody początku XX wieku: pierwsza dekada XX wiekulata 20 XX wieku oraz lata 30 XX wieku. Na początku uczniowie zapoznali się z fotografią portretową pod kierunkiem Anna Maria Zagórska Photography. W trakcie warsztatu stylu wysłuchali wykładu gdzie omawiałam daną dekadę mody XX wieku. Młodzież, pod moim kierunkiem, pomagała seniorom stworzyć stylizacje pasujące do danego okresu w modzie XX wieku. Seniorzy wcielali się w rolę modeli i modelek, a uczniowie robili im zdjęcia portretowe. Piękne portrety seniorów można zobaczyć tu: pierwsza dekada XX wiekulata 20 XX wieku, lata 30 XX wieku.

Wernisaż prac młodzieży

Uroczystym zamknięciem całego projektu “Portret i Styl” był wernisaż fotografii młodzieży. Na ściany trafiły zdjęcia wybrane w konkursie przez innych uczniów oraz jury. Poniżej relacja fotograficzna z tego wydarzenia.

Poprzedni artykułModa lat 30 warsztat stylu
Następny artykułPortrety seniorów wernisaż
Akademia Stylu Jelonkiewicz
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here