VIII Ogród Jordanowski w Warszawie

  0
  233
  dobre maniery dla młodzieży

  W dniu 3 grudnia 2020 miały miejsce warsztaty z savoir-vivre’u dla młodzieży pt. „Elegancja i dobre maniery”. Zajęcia odbyły się w VIII Ogrodzie Jordanowskim w Warszawie w ramach projektu „Muzyka niejedno ma imię” i zostały zrealizowane przez Akademię Stylu Agnieszki Jelonkiewicz.
  Pani Agnieszka rozpoczęła od wyjaśnienia czym jest savoir-vivre i na czym polega jego filozofia. Następnie młodzież zapoznała się z pojęciem elegancji, schludności, dojrzałości, odpowiedzialności i dobrych manier. Prowadząca mówiła o efekcie pierwszego wrażenia, o tym jak ważne jest jak postrzegają nas inni, czy o stosowności stroju do okazji. Młodzież zadawała dużo pytań, szczególnie zainteresowanie wzbudziła komunikacja niewerbalna i ćwiczenia polegające na przedstawieniu się wraz z użyciem gestu.

  W trakcie zajęć poruszone zostały zagadnienia związane z kulturą dnia codziennego: przedstawianie siebie i innych, powitanie, podawanie dłoni, zagadnienia dotyczące kultury słowa i kultury gestu.
  Wykład był urozmaicony pokazem slajdów, dzięki czemu młodzież mogła od razu zobaczyć przykłady strojów na różne okazje, przekonać się jak dobierać dodatki oraz komponować swoją garderobę.
  Pani Agnieszka Jelonkiewicz rzeczowo przekazała młodzieży najważniejsze zagadnienia związane z kulturą osobistą. Potrafiła zaangażować słuchaczy do zadawania pytań, ćwiczeń i odgrywania scenek.
  Polecamy p. Agnieszką Jelonkiewicz jako profesjonalnego trenera i osobę kompetentną z dziedziny mody i kreowania wizerunku. Oceniamy współpracę z p. Agnieszką Jelonkiewicz jako wysoce zadowalającą i godną polecenia.

  Poprzedni artykułBiblioteka Pedagogiczna Wojewódzka im. KEN w Warszawie
  Następny artykułAkademia 55+
  Akademia Stylu Jelonkiewicz
  Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.