Agnieszka Jelonkiewicz – trenerka, historyk sztuki. Jedna z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Odznaczona Diamentem Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Od 1999 roku prowadzi Akademię Stylu. Szkoli z kreowania wizerunku biznesowego i etykiety w biznesie Zarząd i głównych ekspertów firm, przygotowuje wizerunek medialny rzeczników prasowych.

Organizuje warsztaty stylu dla kobiet i mężczyzn. Jest autorką unikatowego programu szkoleniowego dla kobiet o rozmiarach 40 + oraz dla seniorów. Prowadzi zajęcia dydaktyczne dla młodzieży, szkoli grono pedagogiczne.

Jako ekspert z historii mody, komentuje aktualne trendy, jest autorką kilkudziesięciu publikacji w pismach branżowych i portalach internetowych. Jako ekspert z dress code’u wypowiada się na kongresach i targach skierowanych do świata biznesu.

suknia księżniczkiKrólewskie suknie i moda

– Gdybyś mogła cofnąć się w czasie… – W jakiej epoce, pod względem mody, chciałabyś żyć?

I tu Cię zaskoczę. Najczęściej marzeniem każdej kobiety są piękne suknie, które znamy z dawnych epok. Suknie wkładane na bale na dworach królewskich… Suknie do ziemi, o talii osy, ze spódnicą na halkach, z trenem, wirujące podczas upojnego tańca… Najlepiej z księciem. Która z nas nie chciałby by być księżniczką? Jednak znając historię mody, mam pełną świadomość jakim narzędziem tortur dla kobiet w poprzednich epokach, były te piękne suknie.

Moda ślubna i wieczorowa a suknia księżniczki

Owszem moda ślubna i wieczorowa czerpie inspiracje z sukien królewskich z XVII, XVIII i XIX wieku, ale dziś nosimy stroje w których można swobodnie oddychać, siadać, jeść i poruszać się. Stąd wolę je podziwiać, a nie nosić. Poza tym pozostaje jeszcze sprawa higieny, której wówczas… nie było.

Tak więc, gdybym miała cofnąć się w czasie – zostaje mi wiek XX, a jeśli miałabym wybierać to stawiam na moje ukochane lata 50.

Odkrycie swojego stylu – Agnieszka Jelonkiewicz

Kiedy odkryłaś swój styl? Jaki on jest?…

Nie wiem kiedy go odkryłam, on dorasta i zmienia się razem ze mną. Inaczej ubierałam się w liceum, inaczej na studiach i teraz. Na pewno duże znaczenie ma dla mnie kolor i folklor. Stroje ludowe mają cudowne połączenie kolorów, haftów i wzorów. W sztuce ludowej wspaniałą inspiracją jest natura i jest ona genialnie interpretowana!

Marka a twój styl

– Kochasz projekty takich marek, jak…

Zdecydowanie nie jestem markowa, tylko wzrokowa. Kupuję to co mi się akurat podoba i przede wszystkim to co pasuje do mnie.

– Co najczęściej oglądasz?

Nie mam telewizji od kilkunastu lat, więc nie oglądam. Słucham, właśnie dobrej muzyki lub ciszy. Coraz częściej odpoczywam w ciszy.

Agnieszka Jelonkiewicz i życiowe motto

– Twoje motto życiowe to…

„Piękno należy wspierać, bo tworzy je niewielu a potrzebuje wielu”  powtarzam za Johannem Wolfgangiem Goethe

Wywiad ukazał się w Bonanza Style kwiecień 2016

Poprzedni artykułDress code dyrektora szkoły
Następny artykułKolorowe męskie skarpety
Akademia Stylu Jelonkiewicz
Jestem trenerką, konsultantką wizerunku i historykiem sztuki. Kreowanie wizerunku biznesowego, etykieta w biznesie i profesjonalna autoprezentacja to dziedziny, którymi się zajmuję od 1998. Posiadam certyfikat międzynarodowego konsultanta koloru i wizerunku (image & color consultant) oraz uprawnienia pedagogiczne umożliwiające mi prowadzenie szkoleń. Przygotowuję wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych, udzielam indywidualnych konsultacji przedstawicielom Top Managementu. Miło mi poinformować, że zostałam odznaczona Diamentem Kobiecego Biznesu 2016 jako Firma Godna Zaufania. Jestem admiratorką piękna w różnych jego postaciach. Nie tylko dlatego, że wybrałam studia na Wydziale Sztuk Pięknych. Podziwiam piękno w kreowaniu wnętrz, w naturze, w harmonii pomiędzy architekturą a naturą – co odzwierciedla moja publikacja „Założenie pałacowo-ogrodowe w Kozienicach”. Świat kolorów i form pasjonował mnie od dzieciństwa. Szukając dla siebie zawodu wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i tworzyć piękno. Wymyśliłam zawód, którego u nas jeszcze nie było. Nie było też zapotrzebowania na usługi kreowania wizerunku. Nie poddałam się jednak, stałam się trenerką i doradcą wizerunku. Dziś realizuję swe pasje zajmując się historią ubioru, stylizacją, modą i kreowaniem wizerunku biznesowego i osobistego. Cieszę się, że moja praca inspiruje innych. Tak stałam się jedną z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”.

2 KOMENTARZE

  1. “Zdecydowanie nie jestem markowa, tylko wzrokowa. Kupuję to co mi się akurat podoba i przede wszystkim to co pasuje do mnie” – podpisuję się pod tym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here