Beret czy kaszkiet.

Beret czy kaszkiet? Jakie nakrycie głowy wybrać?

Beret czy kaszkiet – jak wyglądać elegancko? Nie można być częściowo eleganckim. Elegancja wymaga spójności całości. Niepasujące dodatki (zbyt ozdobne, w za dużej ilości, źle dobrane) zdekomponują całość. Dodatki w o wiele większym stopniu niż fason stroju, potrafią stworzyć jego styl. Sztuka doboru dodatków nie musi być trudna.

Dodatki tworzą styl. Strefy dodatków

beret-czy-kaszkiet-2Wyróżniamy cztery strefy, w których kobiety noszą dodatki. Pierwsza strefa to głowa i ramiona. Tu jest miejsce na nakrycia głowy typu: kapelusz, beret czy kaszkiet, chustka, kaptur, turban… Ponadto charakteru dodają okulary (nie tylko słoneczne) i biżuteria: kolczyki, naszyjniki, broszki. Oprócz tego, w okolicy głowy i ramion nosi się też przecież apaszki, szale i szaliki, poncza.

Nakrycia głowy – jakie wybrać?

Dziś na głowie można mieć wszystko. Funkcjonalizm często zwycięża nad estetyką. Z jednej strony nie ma się co dziwić, bo fantazyjnego kapelusza z dużym rondem nie założymy przecież ani do autobusu, ani samochodu, ani do pracy. To dlatego dziś nakrycia głowy zmniejszyły się i „zmiękczyły” oraz stały na tyle praktyczne, że można je w razie potrzeby po prostu schować do torby lub kieszeni. Tak zdobył popularność beret czy kaszkiet właśnie.

Beret czy kaszkiet

Beret nie jest oficjalny i nadaje się niemal na każdą okazję. Jako nakrycie głowy jest bardzo plastyczne i podatne na zmianę formy. Często jest noszony przez modelki na pokazach mody.  Beret może być ozdobiony pomponem lub mieć tak zwaną „antenkę”, może być noszony na bakier, nasunięty na czoło lub do tyłu – wszystko zależy od fantazji jego właściciela…

Wybierając – beret czy kaszkiet

beret czy kaszkietDamski kaszkiet może być kolorowy, wzorzysty, a nawet ozdabiany klamerką, czy guzikiem . Stanowi gustowne wykończenie stroju w stylu nieco mniej formalnym. Jest idealny na jesień, pasuje i do kurtki, i do grubszej marynarki z szalem.

Fragment ten jest częścią artykułu, który ukazał się w gazecie Temidium, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, kwiecień 2014

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. styl napisał(a):

    zgadzam się, że własny styl świadczy o dojrzałości.
    Moim zdaniem poznanie podstaw kolorystyki i wizażu to zasadnicza sprawa a potem jest już tylko łatwiej.

    • admin napisał(a):

      To prawda. Tak jak z każdą z wiedzą – jak się ją już zdobędzie to potem jest łatwiej. Tak samo jest z inwestycją we własny wizerunek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *